Ziraat Katılım Bankası Çalışma Saatleri

Ülkemizde özel sermayeli birçok katılım bankası bulunmasına karşın yakın zamana kadar kamuya ait herhangi bir katılım bankası bulunmamaktaydı. Ancak 2015 yılında hayata geçirilen Ziraat Katılım Bankası ile bu konudaki eksiklik de tabiri caizse giderilmiş oldu. Bu yazımızda hakkımda çok fazla şey bilmediğimiz Ziraat Katılım Bankası ‘nı sizlere kısaca tanıtarak, Ziraat Katılım Bankası çalışma saatleri, havale ve EFT saatleri, internet bankacılığı ve internet adresi, müşteri hizmetleri numarası gibi genel anlamda bilgi paylaşımında bulunmaya çalışacağız.

Ziraat Katılım Bankası Hakkında

Bir kamu katılım bankası olan Ziraat Katılım Bankası;  BDDK ( Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ) tarafından verilen izinle birlikte Resmi Gazete ‘de yayınlanarak 12 Mayıs 2015 tarihinde faaliyetlerine başlamıştır. Hazine tarafından kuruluş sermayesi olarak 675 milyon TL ödenen Ziraat Katılım Bankası ‘nın açılışı bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yapılmış ve bankada ilk hesap açtıran kişi de yine kendisi olmuştur. İlk şubesi İstanbul ili Eminönü ‘nde açılan şubenin ikinci şubesi ise Ankara ili Sincan ilçesinde açılmıştır. Hızlı bir şekilde şubeleşmeye devam eden Ziraat Katılım Bankası ‘nın hâli hazırda 39 şubesi bulunmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası Çalışma Saatleri Kaça Kadar?

Ziraat Katılım Bankası şubeleri saat 09.00 ile saat 17.30 arasında çalışmakta olup, saat 12.30 öğle arası için şubeler kapanmakta ve tekrar öğle arasının bitimi ile birlikte saat 13.30 itibariyle mesaiye devam etmektedir. Resmi tatil günleri ve hafta sonu tatillerinde Ziraat Katılım Bankası şubeleri kapalı bulunmaktadır.

Ziraat Katılım Bankası Havale Saati Kaçtan Kaça Kadar?

Ziraat Katılım Bankası havale saatleri konusunda herhangi bir sınırlama bulunmamakta olup, ister hafta sonu olsun ister hafta içi olsun 7 gün 24 saat boyunca yapılabilmektedir.

Ziraat Katılım Bankası EFT Saatleri

EFT işlemi sadece belli başlı saatlerde yapılabilen bir işlem olup, Ziraat Katılım Bankası ‘nda EFT saatleri saat 08.30 ile 17.00 arası olarak belirlenmiştir.

Ziraat Katılım Bankası İnternet Bankacılığı

Ziraat Katılım İnternet bankacılığı kullanmak isteyenler bankanın internet sitesi olan  www.ziraatkatilim.com.tr adresine girişi yapıp, sağ üstten İnternet Şubesine tıklamaları yeterlidir. Daha önce kullanmayanların ilk şifrelerini almaları gerekecektir.

Ziraat Katılım Bankası Telefon Bankacılığı

7 gün 24 saat boyunca her türlü bankacılık işlemi ile problemleriniz için Ziraat Katılım Telefon bankacılığı numarası 0 850 220 50 00 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Ziraat Katılım Bankası SWIFT Kodu

Yurt dışı para transferleri sırasında ihtiyaç duyacağınız bir kod olan Ziraat Katılım Bankası swift kodu TCZBTR2AZKB ‘dir.

Ziraat Katılım Bankası Bilgiler Listesi

Ziraat Katılım Bankası Çalışma Saatleri : Saat 09:30 – 17:30

Ziraat Katılım Bankası EFT Saatleri : 08:30 – 17:00

Ziraat Katılım Bankası Havale Saatleri : Bir sınır bulunmayıp, 7/24 yapılabilir

Ziraat Katılım Bankası Çağrı Merkezi Numarası : 0 850 222 00 00

Ziraat Katılım Bankası Çağrı Merkezi Çalışma Saatleri : 7 gün 24 saat

Ziraat Katılım Bankası İnternet Sitesi : www.ziraatkatilim.com.tr


Bir önceki yazımız olan Odeabank Çalışma Saatleri başlıklı makalemizde odeabank, odeabank iletişim ve Odeabank kimin? hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ