Ziraat Bankası Transfer Konut Kredisi

Ziraat Bankası konut kredisi paketlerinden biri de transfer konut kredisi paketidir. Daha önce başka bir bankadan kredi kullanan kişilerin kredilerini bir başka bankaya taşımalarına konut kredisi transferi adı verilmektedir. Ziraat Bankası konut kredisi paketleri ile rakiplerinin önüne geçmeyi başarırken daha düşük kredi faiz oranları sunduğu için yüksek faiz oranları ile kredi kullanan çok sayıda kişi kredisini bu bankaya taşımayı tercih etmektedir. Düşük kredi faiz oranlarının yanı sıra aynı zamanda kredi vadesini açarak daha düşük kredi taksit ödemeleri yapmak içinde kullanılabilmektedir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi Borç Transferi Nasıl Yapılır?

Konut kredisi borç transferi yapmak isteyen kişilerin tek yapmaları gereken krediye konu olan taşınmazın tapusu ve kimlik belgesi ile kendilerine en yakın olan şubeden şahsen başvuruda bulunmaktır. Yapılan başvurunun ardından Ziraat Bankası kredi departmanı yapılan başvuruyu inceleyecek ve uygun bulması durumunda konut kredinizi taşımanıza izin verecektir. Burada önemli olan kredisini taşımak isteyen kişinin kredi notu ortalaması ve aylık gelir tutarı ile bankanın aradığı kriterlere uygun olmasıdır. Daha önce kredi kullandığı bankaya ödemelerinde sorun yaşayan ve gecikmeye düşerek yasal takip altına giren kişilerin borçlarını taşımaları kesinlikle mümkün değildir.

Ziraat Bankası Transfer Konut Kredisi Hesaplama

Konut kredisini taşımak isteyen kişilere 120 ay vadeli konut kredisi kullanma imkanı sağlayan banka konut kredisi hesaplaması yapmak isteyen kişilere Evin Ziraatten internet sitesi üzerinden hizmet vermektedir.  Bankanın internet sitesi üzerinden sadece konut kredisi hesaplaması yapılabilirken evin ziraatten internet sitesi üzerinden ise konut kedisi transfer hesaplaması yapılabilmektedir. Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranı olarak şu anda geçerli olmak üzere yüzde 1,07 faiz oranı uygulanmaktadır. Bu oran düzenli olarak güncellendiği için kredi transferi başvurusundan hemen önce incelenmesi daha uygun olacaktır.

Konut Kredisi Başvurusu Neden Reddedilir?

Yapılan transfer başvurularının reddedilmesi de her zaman ihtimal dahilidir. Ziraat Bankası konut kredisi transferi için aranılan ilk şart kesinlikle başvuruda bulunan kişinin kredi notu ortalamasıdır. Düşük kredi notu ortalaması olan kişilerin kredi onayı almaları kesinlikle mümkün değildir. Özellikle de yüksek kredi notu ortalaması olan ve kredi notu 1100 puanın altında olan kişilere Ziraat Bankası onay vermemektedir. İkinci red nedeni ise kişinin aylık gelirinin kredi aylık taksit tutarını karşılamamasıdır. Kişinin kredi onayı alabilmesi için mutlak aylık ödenmesi gereken kredi taksit tutarının 2 katı aylık gelir belgesi sunması gerekir.


Bir önceki yazımız olan Vakıfbank Geleneksel Bayram Kredisi başlıklı makalemizde bayram kredisi, sms kredi başvurusu ve Vakıfbank Bayram Kredisi hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ