Ziraat Bankası 4747 SMS Kredi Başvurusu

Kredi kullanmak istiyorum diyen kişilerin en çok tercih ettikleri bankaların başında yer alan Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi, konut kredisi ve araç kredisi paketleri ile müşterilerine finansman desteği sağlamaktadır. Kredi başvurusu için müşterilerine çeşitli kolaylıklar sağlayan Ziraat Bankası şubelere gelmeden kredi başvurusunda bulunulmasına olanak sağlarken sunulan kolaylıklardan biride SMS kredi başvurusu yapmaktır. Peki, 4747 SMS kredi başvurusu Ziraat Bankası nasıl yapılmaktadır?

4747 SMS Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerine oldukça düşük kredi faiz oranları sunan Ziraat Bankası özellikle de maaşını kendi şubelerinden alan emekli müşterileri için kolay kredi onayı vermesi ile tercih edilmektedir. SMS ihtiyaç kredisi başvurusu için Ziraat Bankasını tercih eden kişilerin tek yapmaları gereken cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne giriş yaptıktan sonra;

 • Büyük harflerle noktalama işaretleri kullanmaksızın TUKETICI yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra,
 • Kredi kullanmak isteyen kişinin kimlik numarası yazılıp bir boşluk bırakılması,
 • Kullanılmak istenen kredi tutarı, kredi vadesi ve aylık gelir tutarının aralarında birer boşluk bırakılarak yazılması ve oluşturulan bu kısa mesaj metninin 4747 numarasına SMS olarak gönderilmesi yeterlidir.
 • Örnek olarak TUKETICI 11111111111 5000 48 2000
 • Bu şekilde yapılan başvurunun ardından Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvuru sonucu aynı cep telefonu numarasına kısa mesaj olarak gönderilecektir.

Ziraat Bankası Taşıt Kredisi SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Araç kredisi kullanmak isteyen kişilere de kısa mesajla araç kredisi başvurusunda bulunma imkanı sağlayan Ziraat Bankası özellikle de sıfır araç kredisi başvurularında oldukça kolay onay vermektedir. Taşıt kredisi başvurusu için SMS göndermek isteyen kişilerin yine noktasız ve büyük harflerle TASIT yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra aynı ihtiyaç kredisi başvurusunda olduğu gibi;

 • Hepsinin arasında bir boşluk bırakarak kimlik numarası,
 • Çekmek istedikleri taşıt kredisi tutarı,
 • Krediyi ödeyecekleri geri ödeme vadesi,
 • Aylık belgelenebilir gelir tutarı,
 • Satın alacakları araç tutarını yazarak 4747 numarasına göndermeleri gerekmektedir.
 • Örnek olarak TASIT 11111111111 25000 48 3000 40000
 • Ziraat Bankası taşıt kredisi başvuru sonucu birkaç dakika içinde aynı cep telefonu numarasına gönderilecektir.

Ziraat Bankası Konut Kredisi SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Konut kredisi kullanmak için Ziraat Bankasını tercih eden kişilerin SMS kredi başvurusu bulunma şansları da bulunmaktadır. Ziraat Bankası konut kredisi başvurusu için büyük harflerle KONUT yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kimlik numarası, kullanılmak istenen kredi tutarı, kredi vadesi, aylık belgelenebilir gelir tutarı ve satın alınacak konutun bedeli yazılarak oluşturulan kısa mesaj metninin 4747 numarasına gönderilmesi yeterlidir.


Bir önceki yazımız olan 2. Konut Kredisini Çekebilir miyim? başlıklı makalemizde 2 kez konut kredi çekebilirmiyim, 2. konut kredisi ve 2. kredi hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ