Yurt Dışında Yaşayanlara İhtiyaç Kredisi

Bankalar tarafından düzenlenen ve her türlü ihtiyaca yönelik çok fazla kredi kampanyası bulunmakla beraber yurt dışında yaşayanlara ihtiyaç kredisi adı altında da gurbette yaşayan Türk vatandaşlarımız için de finansman desteği sağlanmaktadır.

Yurt dışındaki gurbetçi vatandaşlarımız için Türkiye’de faaliyet gösteren bankalarca sunulan kredi ürünleri  ile ilgili kampanyalar düzenlenirken, onların ihtiyaçlarına ve koşullarına göre şartlar hazırlayıp, ürün geliştirme politikaları onlara göre geliştirilmektedir. Yurt dışında yaşayanlara ihtiyaç kredisi de bu çalışmalardan bir tanesidir.

Yurdışından Kredi Çekmek İçin Gerekli Şartlar

Ülkemizde yaşayan sıradan bir vatandaşın ihtiyaç kredisi başvurusu sırasında aranan şartlar neyse; yurtdışında yaşayanlara ihtiyaç kredisi sağlanırken de genel  anlamda şartlar ve koşullar aynıdır. Ancak yurt dışında yaşayanlara ihtiyaç kredisi verileceğinde; standart olarak ibraz edilmesi gereken belge ve teminatların yanında, bazı bankalarca ek teminat ve belge talebinde de bulunulabiliyor.

Yurtdışında yaşayanlara ihtiyaç kredisi için talep edilebilecek teminatları saymak gerekirse;

*Bir menkul ya da gayrimenkulün (Türkiye’de bulunan) ek teminat olarak banka lehine rehin verilmesi ya da  banka lehine ipotek tesisi yapılması,

*Türkiye’de yaşayan bir Türk vatandaşının kefil olması,

*Türkiye sınırları içerisinde bir ikametgah adresinin bildirilmesi.

Yurt Dışında Yaşayanlara Kredi Veren Bankalar

Bu bankalara örnek vermek gerekirse; Garanti Bankası, ING Bank, İş Bankası,  Akbank, ve Denizbank’ı söyleyebiliriz. Bu bankalara SMS yolu ile başvurabilir, yine Garanti Bankası’nın www.garanti.com.tr adresinden, ING Bank’a www.ingbank.com.tr adresinden, İş Bankası’na www.isbank.com.tr adresinden,  Akbank’a www.akbank.com adresinden ve Denizbank’ a da www.denizbank.com adresinden bireysel kredi başvurusu bölümünden kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Müracaatınız sonrası kısa sürede size dönüş yapılacak ve talep ettiğiniz kredi kampanyası ile ilgili uzman kişiler tarafından detaylı bilgi verilecektir.

Yine yukarıda belirttiğimiz bankalarla birlikte yine bazı bankalar tarafından Yurt dışında yaşayanlara ihtiyaç kredisi kampanyalarının yanı sıra konut kredisi kampanyaları da bulunmakta, yurt dışında yalayan gurbetçilerimizin ülkemizde konut satın alabilmeleri için gerekli kolaylıklar sağlanmaktadır. Yine bu konuda da bankaların internet siteleri ve çağrı merkezlerinden daha detaylı bilgi alabilir ayrıca konunun uzmanı emlakçılardan da yardım alabilirsiniz.

Yurt dışında yaşayanlara ihtiyaç kredisi hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası Evlilik Kredisi (Hemen Başvur) başlıklı makalemizde evlilik kredisi, kredi ve ziraat bankası hakkında bilgiler verilmektedir.


1 YORUM

  1. Merhaba,

    Yurtdisindan ihtiyac kredisi icin hangi belgelere ve sartlara uymak gerekir?
    Bilgilendirirseniz sevinirim.

    Saygilar

YORUM YAZ