Sanal Borsa Oyunu

Günümüzde borsada işlem yaparak para kazanmak o kadar yaygınlaştı ki; teknolojinin de gelişmesiyle insanlar artık sanal platformlarda her an borsa oynar oldular. Bununla beraber insanların borsa sistemini öğrenebilmesi için  ilk etapta çeşitli alıştırmalar yapacağı ve borsayı kavrayacağı sanal borsa oyunları da piyasaya çıkmaya başladı. Bu yazımızda; sanal borsa oyunu için 5 platform hakkında sizleri kısaca bilgilendireceğiz.

Borsa hakkında temel bilgiler için Borsa Nedir? isimli makalemize göz atabilirsiniz.

Risk Almadan Borsayı Öğrenmek

Borsada para kazanmanın en önemli unsurlarından birisinin bilgi ve deneyim olduğu, bu bilgi ve deneyimin maalesef bazen ciddi para kayıpları sonrası kişiler tarafından tecrübe edildiği herkesçe bilinmektedir. Günümüzde her geçen gün hızla gelişen sanal ortamlar arasında borsada kendisine yer edinmekte; kişilerin sanal ortamda borsa tecrübesini arttırabilmesi amacıyla sanal borsa oyunları ortaya çıkmakta ve bu işlerle ilgilenenler tarafından ciddi anlamda rağbet görmektedir. Bu nedenle son günlerde popüleritesini artıran sanal borsa oyunu için 5 platformu aşağıda kısaca sizlere tanıtmaya çalışacağız.

Konu hakkında daha detaylı bilgi için borsa nasıl oynanır makalemize göz atmayı unutmayın.

Flick A Trade

Sanal borsa oyunları listemizde ilk sırada Flick A Trade bulunuyor. Yaklaşık 150 ülkede ve 14 dil (Türkçe dahil) seçeneği sunan, gerçek veriler ile oynanabilen sanal borsa oyunu Flick A Trade, Kerem Özelli tarafından kurulmuş. Oyunu, IOS ve Android sistemli akıllı telefonlarımıza indirip oynayabiliyoruz. Kurucusu tarafından tarafından borsanın ve ve borsacılığın oyunlaşmış hali  olarak tanımlanıyor. Bireysel olarak hisselerinizi alıp satıp oynayabilirsiniz, isterseniz çoklu da…

AtaTrade Book

Ata Online Menkul Kıymetler A.Ş. tarafından piyasaya sürülen sanal borsa oyunu AtaTradeBook, web tarayıcı ve mobil uygulama olarak; hem IOS’ta hem de Android sisteminde oynanabiliyor. Diğer sanal borsa oyunları gibi burada da amaç yatırım işlemlerini öğrenmemiz ve öğrendiklerimizle kendimizi test etmemiz. Denemekte fayda var..

Stock Market Game

Amerikan Araştırma Enstitüsü tarafından piyasaya sürülen Stock Market Game, borsa konusunda yine deneyim kazanabileceğimiz bir diğer sanal borsa platformu. Yine web sitesi üzerinden ve mobil olarak Android ve iOS üzerinden de oyuna erişebiliyoruz. Ancak şu anda sadece İngilizce olarak hizmet verdiğini  unutmayalım.

Borsala

Evet gelelim bir Türk yapımı olan ve Türkçe dil desteği de sunan sanal borsa oyunu Borsala’ya. Borsala; borsaya ilgi duyan ve birikim fikirlerini paylaşmak isteyenlere hizmet veriyor. Hisseler üzerinde oylama yapabilirken yine hisselere yorumlar da bırakabilirsiniz. Bu arada sistemde derece ve puanlara göre oyuncular arasında bir sıralama da bulunuyor.

Wall Street Junior

Bedelsiz bir şekilde üye olarak oynayabileceğiniz Wall Street Survivor da web tabanlı bir diğer sanal borsa oyunu. Bu oyunumuzda; kullanıcılar için finansal anlamda bir kütüphane hazırlanarak özellikle yeni kullanıcıların ihtiyaçlarının giderilmesi düşünülmüş. Bu oyunumuz da maalesef şu an için sadece İngilizce dil desteği sağlıyor.

Borsadan para kazanmayı düşünenlerin, risklerini minimize etmek için yukarıda tanıttığımız sanal borsa sitesi içinden birisinde kendisini geliştirmesinde fayda var, bizden demesi…

Sanal borsa oyunları konusunda merak ettiklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan Borsa Seans Saatleri başlıklı makalemizde Borsa ve borsa işlem saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ