PTT Trafik Sigortası

Zorunlu trafik sigortalarındaki fahiş fiyatlar, tüketicileri farklı sigorta arayışlarına yöneltti. Sosyal medyada PTT’nin en uygun sigorta rakamlarını sunduğu bilgisi yayıldı ve bir çok insan PTT trafik sigortası hakkında bize soru yöneltti.

Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibinin yaptırması zorunlu olan, devlet tarafından denetlenen, olmadığında ceza kesilen, kaza anında karşı tarafın maddi ve bedeni zararlarını karşılayan bir sigorta türüdür.

PTT Araç Sigortası

Sigorta tutarlarının bazı araçlarda araç bedelinin üzerinde çıkmasından dolayı insanlar uygun fiyatlı sigorta arar oldular. Son 3 yılda katlanarak artan sigorta fiyatları için devletimiz ne yazık ki kılını kıpırdatmamakta, sigorta şirketlerinin halkı alenen soymasına göz yummaktadır.

PTT trafik sigortası çok eski olmayan bir hizmet. Bir çok kişi bunun bir sigorta şirketi olduğunu düşünüyor ancak, hayır, PTT Sigorta bir aracılık şirketidir. PTT şubelerine gidersiniz ve çalışan sizin ruhsat bilgilerinize göre 9 farklı sigorta şirketinin fiyatlarını iletir, sizde bu sigorta şirketlerinden, PTT aracılığı ile dilediğinizi seçer (genelde en ucuzu olur) sigortanızı yaptırırsınız.

İlgili: PTT Çalışma Saatleri

PTT Trafik Sigortası Ucuz mu?

Önceleri güvenliğimiz için en düzgün sigorta şirketini seçerdik ancak abartılı şekilde artan sigorta fiyatları bizi en ucuz sigortayı aramaya itiyor. PTT araç sigortasına olan ilgi de bu yüzden. Sosyal medyada ve kulaktan kulağa yayılan PTT trafik sigortasının en ucuz sigorta olduğu bilgisi de bu durumu pekiştiriyor.

Peki gerçekten PTT Araç Sigortası ucuz mu?

Ne yazık ki diğer sigorta aracılarından pek bir farkı yok. Size tavsiyemiz küçük sigorta acentelerinden fiyat alıp pazarlık etmeniz. Tv’de sıkça reklamını gördüğümüz Generali sigorta, sigortam net gibi firmalar çok daha yüksek rakamlar çıkarabiliyor. Sigortacınızdan fiyat aldıktan sonra herhangi bir PTT şubesine gidip ordan da fiyat alabilirsiniz.

Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası belirli bir fiyatla satılan bir ürün değildir. Aracınızın markası, modeline, araç sahibinin yaşına, daha önce kaza yapıp yapmadığına göre ve bunun gibi bir çok kritere göre fiyat çıkarılıyor.

Trafik sigortaları borsa gibi bir ortamda, bizimle dalga geçer gibi rahatça günlük hatta saatlik fiyat değişikliklerini kafalarına göre yapıyorlar. Bu konuda devletimiz ise eti senin kemiği benim diyerek bizi bu kan emicilere teslim ediyor.

Göz At: Senetle Araba Alma

PTT Zorunlu Trafik Sigortası

PTT Zorunlu Trafik Sigortası hizmetinden yararlanmak size kalmış. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, eğer uygun fiyat alabildi iseniz gönül rahatlığı ile PTT şubelerinde trafik sigortanızı yaptırabilirsiniz.

Son bir not: Trafik sigortasını maddi durumunuzdan dolayı yaptıramıyor olabilirsiniz, ancak trafiğe çıkmakla her an kaza yapabileceğiniz gerçeğini unutmayın. Sigorta yaptıramayacak kadar sıkışık olan birinin, bir kazada minimum ortaya çıkan 5000,1000 TL civarında tutarları, hatta ölümlü kazalarda yüz binleri bulan masrafları ödeyemeyeceği aşikar. Sigortanız yoksa, arabanızı yok sayın, binmeyin arkadaşlar.

PTT Trafik Sigortası Teklif Al

PTT sigortadan teklif almak için şu bağlantıya tıklamanız yeterli.

Detaylı bilgi için 0850 724 77 88 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

PTT Trafik Sigortası hakkında sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz. 

 

 


Bir önceki yazımız olan SSK Rapor Parası Sorgulama başlıklı makalemizde istirahat parası, sgk ve sgk rapor parası hakkında bilgiler verilmektedir.


3 YORUMLAR

  1. Trafik sigortaları çığrından çıkmış durumda. 2000 lira değeri olan motosikletim için 1500 TL trafik sigortası çıkıyor. Sonrada motorcular niye sigortasız dolaşıyor.

  2. Trafik sigortası fiyatları her gün değişiyor. Bu nasıl bir mantık anlamıyorum. Kumar tekniği ile fiyat belirleniyor. 4 kişilik tatil parasını her yıl arabaya sigorta parası olarak bayılıyoruz. Her araç sigortasından ortalama 1000 TL alınsa, ki bu ticari araçlarda daha da fazla. Milyonlarca araçtan ne kadar para toplanıyor. Bu nasıl bi sömürü.

  3. PTT trafik sigortasının diğer sigorta şirketlerinden bi farkı yok. Ben fiyat aldım, kendi sigortacım PTT sigortadan 50 TL daha az fiyat verdi.

YORUM YAZ