Ön Onaysız Kredi Veren Bankalar

Bankaların kredi konusunda birbirleri ile olan rekabetleri ister istemez tüketicilerin yararına olmaktadır. Bu müşteri kapma yarışına konu kampanyalardaki avantajlar kimi zaman faiz oranı üzerinden, kimi zaman kredi tahsis ücreti üzerinden kimi zaman ise kredi verilmesinin şartları üzerinden olabilmektedir. Kredi verilirken tüketicilerin başvurusu sonrasında; tüketici hakkında bir ön inceleme yapılarak buna göre krediye bir ön onay verilebilmektedir. İşte tam bu noktada bankaların kredi kampanyaları konusunda tüketicilere cazip gelmesi için ortaya koyduğu sloganlardan birisi de ön onaysız kredilerdir. Özellikle kredi notu konusunda sıkıntı  yaşayan tüketiciler ön onaysız kredi veren bankaları tercih etmektedir. Şimdi konuyu biraz daha ayrıntıları ile ele alarak bu bankalar hangileri bir bakalım…

Kredi Ön Onayı Ne Demektir?

İster bireysel ihtiyaç kredisi olsun, ister taşıt kredisi olsun isterseniz de konut kredisi olsun; tüketicilerin bu kredilere yaptıkları başvurular sonrasında yapılan ilk inceleme ve değerlendirme işlemine ön onay denmektedir. Bankalar, kredinin ön onayı sürecinde; tüketicinin aylık gelir durumu ve yine bankalara karşı borçlarınızı ne kadar düzenli ödediğinize bakmaktadır. Bu konuda herhangi bir sıkıntısı olmayan tüketiciler ön onayı alırken, bu kriterler açısından problemli olanlar ise maalesef daha kredinin ön onayı aşamasında red yiyebilmektedir.

Kredi Notu da Önem Arz Ediyor

Bankalara yaptığınız kredi başvuruları sırasında eğer kredi notunuz yüksek ise; yine kredi başvurunuzun ön onayı büyük ihtimalle yapılacaktır. Bankalar ön onay aşamasında, kredi başvurucusunun kredi notunu da baz alabilmektedir. Ancak genel itibariyle kredi notu, kredinin kesin onayı sırasında dikkate alınan unsurlardandır.

Kredinin Belli Bir Miktarı da Ön Önay Alabilir

Örneğin başvurduğunuz kredi tutarı 10 bin TL ise; bankanız sizin ile ilgili gerekli incelemeleri tamamladıktan sonra kredinin 8 bin TL ‘sini ön onay verebilir. Yani ön onay aşamasında tamamen bir red cevabı gelebileceği gibi aynı zamanda kısmi bir ön onay cevabı da gelebilir.

Hangi Bankalar Ön Onaysız Kredi veriyor?

Bu anlamda ön onaysız kredi veren bankalar hangileri bakacak olursak; daha çok iki bankanın ön plana çıktığını görmekteyiz. Bu bankalar Denizbank ve QNB Finansbank ‘tır. Ayrıca bu bankaların hâli hazırda kredi konusunda en esnek şartlara sahip bankalar olduğu da kamu oyunun bildiği bir şeydir. Bu bankaların ön onaysız kredi başvuru kanallarını da sizlere hatırlatalım.

Denizbank Ön Onaysız Kredi Başvurusu

Denizbank ‘tan ön onaysız kredi başvurusu yapmak için; ister www.denizbank.com adresi üzerinden isterseniz de; cep telefonunuzun kısa mesaj bölümünden KREDİM yazıp TC kimlik numaranızla 3280 ‘e gönderebilirsiniz. Ayrıca Denizbank şubelerinden de başvuruda bulunabilirsiniz.

QNB Finansbank Ön Onaysız Kredi Başvurusu

QNB Finansbank şubelerinden ön onaysız kredi başvurusunda bulunabileceğiniz gibi yine bankanın internet adresi olan http://www.qnbfinansbank.com/ üzerinden ya da cep telefonunuzdan; TC kimlik numaranızı yazarak 5030 ‘a göndermek suretiyle de yapabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Denizbank Kurtaran Hesap Nedir? Nasıl Açılır? başlıklı makalemizde kurtaran hesap ve kurtaran hesap başvuru hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ