Öğrencisiniz ve tabi ki para sıkıntısı çekiyorsunuz, öğrenciye kredi veren bankalar araştırmasına koyuldunuz. Yorulmanıza gerek yok, sizin için araştırdık ve en uygun faiz oranlarını sunan, kredinizi hızlı sonuçlandıran bankaları listeledik.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Kredi başvurusu yaptığınızda bankanın sizden ilk isteyeceği gelir belgesidir. Bir öğrencinin bankaya gelir belgesi sunması, çalışmadığı için imkansız. Bazı öğrenciler okurken bir yandan da çalışıyor, bunların kredi çekmesi çok daha kolay olacaktır. Çalışmayan, gelir belgesi sunamayacak öğrencilerin ise gelir belgesi sunabilecek bir kefille başvurması, kredisinin onaylanmasını sağlayabilir. 

Bankaların dikkat ettiği bir diğer husus da kredi notudur. Kredi notu, tüm bankacılık işlemleriniz, ödeme alışkanlıklarınızın izlenip, ona göre size verilen bir kredi değerlendirme notudur. Bu nota göre bankalar size kredi verir yada vermez. Daha önceki bankacılık işlemlerinde ödeme güçlüğü yaşadıysanız, kredi notunuz büyük ihtimalle düşük çıkacaktır, bu sizin öğrenci kredisi çekmenize bir engel. Ancak ödeme geçmişinizde bir sıkıntı yoksa öğrenciye kredi veren bankalar dan biri büyük ihtimalle krediniz onaylanacaktır.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar 2016 Tam Listesi

Öğrenciye kredi veren bankalar genelde eğitim kredisi adı altında kredi verir. Gelin birlikte 2016 öğrenciye kredi veren bankalar listesine göz atalım. Listede 36 ay vade baz alınmıştır.


 

1. Garanti Bankası Öğrenciye İhtiyaç Kredisi 2016

Öğrenci kredisi olarak adlandırılan kredi, ihtiyaç kredileri sınıfına girer ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarından kredi kullandırılır.

Kredi Faiz Oranı: %1,59


 

2. Akbank Eğitim Kredisi 2016 

Akbank öğrenciler için kredi başvuru onay sürecinde diğer bankalar gibi biraz daha esnek davranıyor.

Kredi Faiz Oranı: %1,29


 

3. Halkbank Öğrenciye Kredi 2016 

Öğrenciler için kredi sunan Halkbank, kredi koşullarını bireysel kredi başvuruları ile aynı tutuyor ve faiz oranları bireysel ihtiyaç kredi başvuruları ile aynı.

Kredi Faiz Oranı: %1,29


 

4. Ziraat Bankası Öğrenciye Kredi 2016

Ziraat Bankası’da öğrenciye kredi veren bankalar dan biri. Banka bireysel kredi faiz oranlarını öğrenci kredileri içinde geçerli kılıyor. Bu dönem yüksek gözükse de, takip etmekte fayda var, kredi faiz oranları diğer bankalara göre daha düşük olabiliyor.

Kredi Faiz Oranı: %1,34


 

5. HSBC Öğrenciye Kredi 2016

HSBC öğrenciye kredi veren bankalar arasında en yüksek faiz oranını veren banka. Sanırım öğrencilerin kredi riskinin yüksek olması, bankanın faiz oranlarını artırmasındaki sebep.

Kredi Faiz Oranı: %1,49


 

Kredi başvurularınız da hızlı sonuç almak istiyorsanız banka şubelerine gidip başvurmanız en mantıklısı. İnternet üzerinden de başvurabilirsiniz ancak şube üzerinden öğrenci kredi başvusu yaparsanız daha hızlı sonuç alırsınız.

Krediden farklı olarak öğrenci kredi kartı almak istiyorsanız, onunla alakalı araştırmamızda mevcut. Göz atmanızı tavsiye ederiz. Bkz: Öğrenci Kredi Kartı

Öğrenciye kredi konusunda merak ettiklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan Kredi Başvurusu Neden Reddedilir? başlıklı makalemizde kredi, kredi başvurusu neden onaylanmaz ve kredi neden onaylanmaz hakkında bilgiler verilmektedir.


3 YORUMLAR

  1. merhaba ben öğrenciyim daha önce 3000 liralık kredi cektim ve sıkıntısız ödedim 2 yıldı ve 1 yılda kapattım ayrıyetten yakın zamanda yine kredi çektim 1500 lira ve ertesi ay toplu ödeme yapıp hepsini erken kapattım fakat kredi vermiyor bana bankalar ne yapmalıyım bu iki krediyide ing banktan cektim.o ve diger bankanlar vermiyor nedeni nedir

YORUM YAZ