Müşteri Numarası Nerede Yazar?

Bildiğimiz üzere bankacılık işlemleri yaparken, banka nezdinde bize verilen bazı bilgilere ihtiyacımız olmaktadır. Bu bilgiler banka tarafından, bizi tanımlamak amacıyla verilmektedir. Bunlara örnek olarak IBAN numarası, müşteri numarası, hesap numarası, vs. Gibi kodlardır. Bu kodlar bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir. Bu kodlar özellikle şubesiz bankacılık yani internet bankacılığı ve mobil bankacılığın kullanımının artış göstermesi ile birlikte daha da önem arz eder olmuştur. Bugünkü yazımızda bu kodlar üzerine kısaca bilgi paylaşımında bulunarak IBAN numarası nedir, IBAN numarası nerede yazar, müşteri numarası nedir, müşteri numarası nerede yazar, vs. gibi konularda sizleri kısaca bilgilendirmeye çalışacağız.

Bankamatik Kartında Müşteri Numarası Nerede Yazar?

IBAN; TR ile başlayan ( ülkemiz için ), 26 haneli olan ( TR kısmından sonra 24 adet numara gelecek şekilde ) ve uluslararası bir kod olan banka nezdinde müşterilerine ( her biri için özel olarak ) verilen bir koddur. Bu numara; hesap numarası, şube kodu, bank kodu gibi kodların bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. IBAN numarasını öğrenme için ister internet bankacılığı üzerinden giriş yapmak suretiyle hesap ayrıntısından öğrenebilir, bazı bankamatik kartlarının da arkasında yazdığı için direkt olarak buraya bakarak öğrenebilirsiniz.

Faydalı: IBAN Numarası Kaç Haneli?

Kredi Kartında Müşteri Numarası Nerede Yazar?

Müşteri numarası; yine banka tarafından müşterilerine verilen özel bir numaradır. Bu numara internet bankacılığı giriş sırasında ya da telefon bankacılığı üzerinden işlem yaptığımız esnada lazım olmaktadır. Müşteri numarası nerede yazar nereden bulunur hemen bunu da izah edelim. Müşteri numarası; genelde bankamatik kartlarının üzerinde yazmaktadır. Müşteri numarasını bulmanın en kolay yolu budur diyebiliriz. Yine bir yöntem olarak; banka hesap cüzdanlarında da müşteri numaraları yazmaktadır. Buradan da müşteri numarasını öğrenme yoluna gidebiliriz. Ayrıca isterseniz çalıştığınız bankanın müşteri hizmetleri çağrı merkezini de arayarak müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.

Hesap Numarası Nerede Yazar?

IBAN numarasının bankacılık işlemlerinde kullanılmaya başlanması ile birlikte artık hesap numarası, şube kodu, vs. Gibi bilgiler biraz önemini yitirdi diyebiliriz. Artık EFT işlemi ve havale işlemi gibi işlemleri de IBAN numarası üzerinden yapılmaktadır. Ancak müşteri numarası; telefon bankacılığı işlemlerinde ve internet bankacılığı ile mobil bankacılık giriş işlemleri sırasında sorulduğu için bilinmesinde fayda olan bir numaradır.

Müşteri Numarası Öğrenme

Müşteri numaranızı öğrenmek için, müşterisi olduğunuz bankanın iletişim numarasını arayabilirsiniz. Aramadan önce kimlik kartınızı yanınıza almanızda fayda var, çünkü güvenlik gerekçesi ile size detaylı sorular soracaklardır.

Göz At: Banka Borcu Sorgulama

Müşteri Numarası Yapı Kredi

Yapı Kredi banka kartı veya kredi kartına ait müşteri numaranızı öğrenmek için 444 0 444 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Ya da bu adresten TC kimlik numaranız ve şifrenizle internet bankacılığına giriş yapıp müşteri numaranızı, diğer adıyla hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Faydalı: Yapı Kredi İnternet Şubesi Şifre Alma

Müşteri Numarası Öğrenme Ziraat Bankası

Ziraat Bankası müşteri numarasını öğrenmek için veya diğer adıyla Ziraat Bankası hesap numarasını öğrenmek için izleyeceğiniz yol;

  • 444 00 00 numaralı telefonu arayıp müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz.
  • Bu adresten, şifreniz varsa internet bankacılığına giriş yaparak hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.
  • Ziraat Bankası banka kartı veya kredi kartının üzerinde yazabilir, kontrol edin, buradan öğrenebilirsiniz.

Müşteri Numarası Öğrenme İş Bankası

İş Bankası müşteri numaranızı öğrenmek için İş Bankası bankamatik veya kredi kartınızı kontrol edin. Yeni kartlarda bu numara yazıyor. Eğer bulamadınızsa,

  • 0850 724 07 24 numaralı telefondan İş Bankası hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.
  • Bu adresten internet bankacılığına giriş yaparak müşteri numaranızı öğrenebilirsiniz. İnternet bankacılığına TC kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Göz At: İş Bankası Kredi Kartı Sorgulama

Müşteri numarası nerede yazar konusu hakkında sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan Tefeci Nedir? başlıklı makalemizde borç para veren tefeciler, tefeci arıyorum ve tefeci numarası hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ