Findex’e ücretsiz üye olarak kredi notu öğrenme, kullandığınız tüm kredileri sorgulama, kart limitlerinizi, bankalara olan tüm borçlarınızı ve daha fazlasını görme imkanınız var.

Öncelikle herkesin merak ettiği ücretsiz kredi notu öğrenme konusuna göz atalım.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Findex’e üye olmak ücretsiz fakat ne yazık ki ücretsiz kredi notu öğrenme için bir yöntem bulunmuyor. Findex yapacağınız kredi notu sorgulamaları başına sizden 4 TL + KDV alıyor. Kredi notunun önemi yanında çok büyük bir rakam değil. Aynı işlemi farklı finansal kuruluşlardan da yaptırabilirsiniz ancak şuan için en uygun fiyat Findex’te. Ayrıca kredi notu sorgulama işlemleri için merkezin Findex olduğunu bilmenizde de fayda var. Diğer tüm finans kuruluşları, bilgileri Findex’ten temin ediyor.

Kredi Notu Öğrenme Neden Ücretsiz Değil?

Ücretsiz kredi notu sorgulama yapamamamızın sebebi aslında çok basit. Hepimizin bildiği, bankaların büyük kar hırsı ve her şeyi paraya çevirme yetenekleri ücretsiz kredi notu öğrenmeyi imkansız kılıyor. Ülkemizdeki kredi kullanım oranının bu kadar yüksek olması, kredi notunun ne kadar sorgulandığı hakkında size fikir veriyordur. Bankalar bu işten aklınızın almayacağı kadar kar elde ediyor, hemde hiç bir şey yapmadan 🙂 Ancak kredi notu öğrenmek kredi çekecekler için çok önemli bir konu, 100 TL deseler yine bir çok insan sorgulama yapacaktır. Biz en iyisi 4 TL + KDV olan bedel ile avutalım kendimizi 🙂 Neyse konuyu fazla dağıtmadan kredi notunu nasıl öğrenebileceğinizi tarif edelim.

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim?

Kredi notunuzu, Findex’e ücretsiz üye olarak öğrenebilirsiniz. Cep telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan Findex’in internet sitesine girerek kısa sürede üyeliğinizi yapabilirsiniz. Üye olurken ekran sizden kimlik numaranızı ister, bu alanın doğru şekilde doldurulması önemli. Ödemenizi kredi kartı yada banka kartı ile yapabilirsiniz. KKB kuruluşu olan Findex’te kredi kartı yada banka kartı kullanmak için çekinmenize gerek yok. Güvenilir bir kuruluştur ve web sitesi güvenlik standartlarını fazlasıyla yerine getirmektedir.

Sonuç: Ücretsiz kredi notu öğrenme imkanı ne yazık ki bulunmuyor ancak ödeyeceğiniz rakam çok fazla değil ve kredi kullanmadan önce kredi notu sorgulama işlemini mutlaka yapmanızı öneriyoruz. Çünkü krediniz reddedildiğinde kredi notunuz biraz daha düşüyor ve kredi çekmeniz daha da zorlaşıyor. Bu yüzden önce kredi notunuzu öğrenin, eğer düşükse kredi notu yükseltme yöntemlerine göz atın. Kredi notunuzu yükseltmek için ipuçları verdiğimiz Kredi Notu Yükseltme makalemize göz atabilirsiniz. Kredi puanınızı etkileyen bir çok unsur bulunuyor ancak en önemlilerine dikkat ederseniz kredi skorunun ciddi oranda arttığını göreceksiniz.

Umarım ihtiyacınız olan krediyi en uygun koşullarla çekebilirsiniz..

Kredi notu hakkında sormak istediğiniz her şey için ücretsiz danışmanlık veriyoruz. Lütfen sorularınızı için yorum bölümünü kullanınız.


Bir önceki yazımız olan Kredi Notu Nedir? başlıklı makalemizde findex, kkb ve kredi notu hakkında bilgiler verilmektedir.


2 YORUMLAR

  1. 27yasindayim şuan 8bin TL ihtiyacım var kredi çekmek istiyorum bugüne kadar kredi kartı kullanmadım bankalarla hiç bir işim olmadı böyle olunca acaba kredi cikarmi bana bilgilendiriniz sevinirim

YORUM YAZ