Kredi Kartından Para Çekme

Nakit ihtiyaçlarımız da kurtarıcımız, kredi kartından para çekme işlemi nasıl yapılır, nakit avans çekmek mantıklı mı, nakit avans faiz oranları ve daha fazlası yazımızda.

Kredi Kartından Nakit Avans Çekmek

Bankalar bize bir çok ürün ve hizmet sunar. Kredi kartından nakit avans çekmek de bize sunulan hizmetlerden bir tanesidir. Zorda kaldınız, nakit paranız yok, borç alabileceğiniz kimse yok, ne yaparsınız? Bankanızdan KMH (Kredili Mevduat Hesabı) hesabınızdan veya kredi kartı ile nakit çekebilirsiniz. KMH en yüksek faize sahip para çekme yöntemidir. Kredi kartından nakit avans çekmek bundan daha az faize sahiptir. Ancak unutmayın ki bankadan ihtiyaç kredisi çekmek bankadan en uygun borçlanma yöntemidir. 

Kredi kartından para çekerken sizden belirli bir ücret alınır. Aynı zamanda kredi kartından nakit avans çekme faizi bulunur. Peki kredi kartından para çekmek avantajlı mıdır? Biz hiç bir şekilde bankadan borç almanızı önermiyoruz fakat çok sıkıştınız ve acil para çekmeniz gerekiyorsa kredi kartından para çekme yoluna gidebilirsiniz. Ancak unutmayın ki bu durumda iki türlü masrafınız olacak

  1. Kredi kartı nakit avans ücreti
  2. Kredi kartı nakit avans faizi

Kredi kartından nakit avans çekerken taksit veya tek seferde ödeme şeklinde seçim yapabilirsiniz. Taksitli nakit avans faizi daha yüksektir ve taksit sayısı arttıkça faizde artar.

Nakit Avans

Kredi kartınızdan para çektiğinizde banka, çekilen tutar üzerinden nakit avans ücreti ve nakit avans faizi tahsil eder. Nakit avans faizi bankalara ve bankaların kredi kartı çeşitlerine göre değişir. En doğru bilgi için çalıştığınız bankayı arayabilirsiniz. 

Taksitli Nakit Avans 

Kredi kartınızdan çektiğiniz nakit avans için dilerseniz taksit yaptırabilirsiniz. Taksit sayısı ve faiz oranları bankadan bankaya ve kredi kartı çeşidine göre değişmektedir. Nakit avans çekerken taksit sayısı arttıkça faiz oranının arttığını unutmayınız.

Kredi Kartından Nakit Avans Nasıl Çekilir?

Kredi kartından nakit para çekmek için ATM cihazlarını kullanabilirsiniz. Daha önce ATM kullanan herkesin rahatlıkla yapacağı işlem çok kısa sürede gerçekleştiriliyor.

Kartınızı ATM cihazına soktuktan sonra menüden nakit avans seçeneğini seçip ilerle diyorsunuz. Karşınıza çıkan ekranda taksitli nakit avans, ve nakit avans seçenekleri çıkacaktır. Hangi şekilde para çekmek istiyorsanız onu seçiyorsunuz ve daha sonra istediğiniz tutarı ve vade süresini seçiyorsunuz ve onayladıktan sonra paranızı ATM den çekiyorsunuz.

Kredi Kartı Nakit Avans Faizleri

Nakit avans faizleri ve ücretleri bankadan bankaya değişmektedir. Aşağıdaki faiz oranları bilgilendirme amaçlıdır. En doğru oran için bankanızı arayınız. Kredi kartınızı değiştirmeye karar verdiyseniz en iyi kredi kartı listemize göz atmanızı tavsiye ederiz. Bkz: En iyi kredi kartı

Word Kart Nakit Avans

Banka word kart nakit avans işlemi için 5 ay taksite ve %2,02 faiz oranı sunuyor.

Garanti Bonus Nakit Avans

Garanti Bankası Bonus kredi kartı ile taksit nakit avans çekmek mümkün. 2 ve 9 ay aralığında taksit yaptırmanız mümkün. 8 aya kadar nakit avans faizi %2,02, nakit avans ücreti ise %3,5 + 5 TL şeklinde.

Maximum Kart Nakit Avans

İş Bankası Maximum kart ile nakit avans çekebiliyorsunuz. Bankanın nakit avans faizi %2,02

CardFinans Nakit Avans

Finans Bank CardFinans kredi kart için nakit avans çekebilme imkanı sunuyor. CardFinans’ın nakit avans faizi %2,02 Nakit avans ücreti ise %3,5 + 6 TL

Kredi kartından para çekme ile ilgili sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

 


Bir önceki yazımız olan PTT Kart başlıklı makalemizde PTT, ptt kart bakiye öğrenme ve ptt kart nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ