Kredi Borcu Ödenmezse Eve Haciz Gelir mi?

Kredi ödemerinde sıkıntı çekenlerin merak ettiği, kredi borcu ödenmezse eve haciz gelir mi sorusunu cevapladık.

Türkiye dünyadaki oranlara bakınca, bankalara en borçlu olan milletlerden biri. Bankaların kredi verme konusunda bonkör olması, nakit ihtiyaçlarında ilk uğranan adres olmasına yol açıyor. Kredi çekmek kolay ancak iş ödemeye gelince, bazen planlar istediğiniz gibi yürümüyor ve şu konu merak ediliyor; Bankaya kredi borcu ödenmezse eve haciz gelir mi?

Kredi Borcu Ödenmezse Eve İcra Gelir mi?

Kredi borcunuzu ödemediğiniz taktirde, banka 3 ay borcu ödemeniz konusunda size sürekli uyarı mesajları ve telefonla bilgilendirme yapar. Bu 3 ay içinde de kredi taksitleri hala yatırılmaz ise, yasal takip süreci başlar. Yani banka borcunuzu ödemediğiniz için sizi avukata verir. Avukat dosyayı alır almaz genelde, ilk olarak sizi arar ve borcu ödeyip ödemeyeceğinizi sorar. Ödeme yapmanız durumunda avukatlık masraflarında indirim yapılacağı söylenir.

Avukata verildikten sonra da ödeme durumunuz yoksa, banka avukatı evinize haciz gönderebilir. Haciz öncesi genellikle avukat yardımcıları yada avukat tarafından adrese keşif için gidilir ve hacze değer mal olup olmadığı ve sizin hacze olan hassasiyetiniz değerlendirilir.

Avukatlar haciz meselesini silah olarak kullanır. Bir çok insan için evinden bir eşyanın haciz yolu ile alınması onur kırıcı bir durumdur ve bunu yaşamamak için sağdan soldan borç bularak bir şekilde borcunu kapatır. Bunu bilen banka avukatları da haciz silahını kullanmaya heveslidir.

Kredi borcunuzu avukatlık olduğunuz halde ödeyemeyeceğinizi düşünüyorsanız, hacizden kurtulma yollarına bakabilirsiniz. Evli olanlar, eşleri ile anlaşmalı boşanarak, ev haczinden kurtulabilir. Tabi bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Bu çok bilinen bir yöntem ve banka avukatları da bunun farkında. Bazı avukatların dedektif gibi çalıştığını biliyoruz. Yasal yaptırımla karşı karşıya kalmamak için dikkatli olmalısınız.

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum

Eğer bankaya olan kredi borcunuzu ödeyemezseniz olacakları size şöyle sıralayalım. Öncelikle borcunuzu ödemediğiniz ilk 30 gün banka sizi bilgilendirmek üzere arar. Cep telefonunuzdan açmazsanız iş yerinizden arar ve borcunuzu ödemeniz konusunda ufak bir baskı yapar. Hala borcunuzu ödeyemedi iseniz ve aradan 90 geçmiş ise artık hakkınızda idari takip başlamış demektir. Sizi arayan yetkililer borcunuzu ödemeniz için 7 günlük bir süre tanır. Eğer siz bu 7 gün içinde borcunuzu öderseniz yasal işlemden kurtulmuş ve kara listeye girmemiş olursunuz. Ancak borcunuzu faizler ve cezaları ile birlikte ödemeniz gerekmektedir.

Faydalı: Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur?

Gelelim kötü senaryoya; diyelim ki borcunuzu size tanınan 97 gün içinde ödeyemediniz ve 98. güne geldiniz. Artık hakkınızda yasal işlem başlatılması kaçınılmaz bir sondur. Bankalar doslarınızı avukatlarına verir ve haciz işlemi başlatılır. Hakkınızda yasal işlemin başlatıldığı an kara listeye girmişsiniz demektir. Artık kredi çekmek ve kredi kartı almak sizin için çok daha zor olacaktır.

Türkiye’de şuan 1 Milyon 300 bin kişi bankalardan çektiği krediler yüzünden yasal takibe alınmış durumda. Bu da demek oluyor ki bunca kişi haciz tehlikesiyle karşı karşıya. Bu tür olumsuzlukları yaşamamak için çekeceğimiz krediye ve vadeye çok iyi karar vermeliyiz.

Kredi Borcumu Ödemezse Hapse Girer miyim? 

Kredi borcunuzu ödememeniz hapse girmeniz için bir neden değildir. Kredi borcu yüzünden hapse girmeniz çok zor bir ihtimaldir ancak borcu yapılandırmak için icra dairesine başvurmuş ve bir sözleşme imzaladıysanız, daha sonra bu ödemeleri yapmazsanız, hapse girmeniz söz konusu olabilir.

Kredi borcu ödenmezse eve haciz gelir mi? konusu ile alakalı soru ve görüşlerinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan Asgari Ücretli Ne Kadar Kredi Çekebilir? başlıklı makalemizde asgari ücret ile en fazla ne kadar kredi çekilebilir, asgari ücret ile kredi çekmek ve Asgari Ücretle Çalışan Kişi En Fazla Ne Kadar Kredi Çekebilir hakkında bilgiler verilmektedir.


55 YORUMLAR

 1. merhaba,benim bir bankaya 20.000 tl kart borcum var ve odeyemedim. banka bunu avukata verdi ve beni birkaç defa avukat aradi.ben de borcu odeyemeyecegimi belirttim.icra takibi baslatacaklarini soylediler.zerimde ev araba hicbir sey yok.bekarim ve annemle yasiyorum.ev annemin uzerine.herhangi bir yapilandirmaya da imza atmadim. devren kiralik bi sekilde kiz ogrenci yurdu isletiyorum.bina benim degil fakat isletmecisi ben gorunuyorum. bundan dolayi isyerime haciz gelirmi? yurtta bulunan esyalar haczedilir mi bunu ogrenmek istiyorum?

 2. Merhaba Hüseyin bey,
  İşletme sizin üzerinize ise haciz gelecektir. Haciz işlemi başlamadan işletmeyi bir yakınınıza devretmeniz sizi hacizden kurtaracaktır.

 3. Merhaba benim 20 bin lıra tutarında kredi borcum var bu aymaaşıma haciz geldi 4 de 1 ni kesiyorlar Ailemin yanında yaşıyorum avukat evinde haciz gelecek diyor evime haciz gelir mi

 4. Merhaba,
  Maaşınızda zaten bir haciz mevcut ve ev sizin değil anne babanızın sanırım. Bu şartlarda evinize haciz gelme şansı yok. Eve borcu ödemeniz için rahatsız etmek, korkutmak amacı ile gelebilirler ancak haciz yapmayacaklardır. Avukatlar sizin korktuğunuzu anladığı anda daha çok üzerinize gelir. Üzerinize mal varlığı yoksa hiç bir şey yapamazlar.

 5. Merhaba
  Benim eşim kredi çekmişti ve bende kefil olmuştum 3 senedir düzenli ödendi gününden önce fakat eşim 7 ay önce cezaevine girdi ve odiyemedik geçen avukat aradı haciz islemlerine başlatıyoruz dedi fakat ben ailemin yanında kalıyorum ikametim ailemin evinde 1.000 yada 2.000 bin tl verirseniz erteleyebiliriz dedi bu durumda eve haciz gelirmi benim ne yapmam gerekiyor .

 6. Merhaba,
  Normalde ailenizin evine haciz gelmez ancak avukatlar kılıfına uydurup sizi korkutmak, para tahsil etmek için haciz yapmaya çalışacaktır. Ödeme durumunuz yoksa, haciz gelecek başka mal varlığınız yoksa bir şey yapamazlar. Avukatları eve almayın. Avukatlar geldiğinde ürkek davranmayın.

 7. Benim bankaya iki bin TL borcum var fakat üzerimde hacizedecekleri herhangi bir mal yok ve uç kere aradilar konuştuk iki taksit halinde ödenmek üzere bir tarih verdiler ama verdikleri tarih. Geçti borcu odeyemedim tekrar aradilar haciz işlemi baslatacaz diye ama üzerimde herhangi kaytli bi mal yok sonu ne olur dersiniz

 8. Borcunuza her gün faiz eklenir. Uzun bir süreden sonra banka borcu tahsil edemezse, borç varlık yönetim şirketine devredilir. Yani borcunuz ne yazık ki ortadan kaybolmaz.

 9. Iyi günler kredi karti borcum var odeyemedim evliyim kiralık evde oturuyorum avukatlar ev adresime geldi eşyaları haczetcez diye gün verdiler bugün aradılar ödeme yapmadigim için haciz memurlariyla gelcem diye gelip eşyalarımı alirlarmi haciz varmı böyle yeni kanun çıkıyor yapilandirmak için diyorum sizin bankayla alakaniz yok artık bize ödeme yapcaksiniz yoksa haczetcez diyor ne yapmaliyim

 10. Evinize haciz gelebilir. Avukatla görüşüp durumunuz olmadığını, çok borcunuz olduğunu söyleyip, indirim isteyerek borcunuzu taksitle ödemeye çalışın. Borcunuza her gün faiz işleyeceğini unutmayın.

 11. merhabalar kredi ve kart borcum var emekliyim borçlarımı maalesef yapılandırmama(sözlü olarak) rağmen ödeyemiyorum çünkü sgk prim borcu ödüyorum bir ara ticaretle uğraşmıştım ondan dolayı borçlarım henüz avukata düşmedi ama banka borçlarını ödemem şu anda mümkün görünmüyor.Acaba evime haciz gelirmi?ne yapabilirim.

 12. Yazının başlığı “Kredi Borcu Ödenmezse Eve Haciz Gelir mi?” uzun uzun okudum, dere tepe düz gittim okudum, bide baktım bir arpa boyu gidememişim, karnıma kramplar girdi, tek kelimeyle HAVANDA SU DÖVÜLMÜŞ, ısrarla başlığı içeren soruya cevap verilmemiş, ben şimdi birdaha yazı başlığını tekrar edeyorum “Kredi Borcu Ödenmezse Eve Haciz Gelir mi?” yahu uzatma GELİR Mİ GELMEZ Mİ? ÜNÜM ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRIYORUM, BİDAHA soruyorum GELİR Mİ GELMEZ Mİ?

 13. Merhaba,
  Borçlarını ödememeniz durumunda haciz gelecektir. Evinize haciz gelmemesi için eşinizle anlaşmalı boşanabilirsiniz. Avukatlık olmadan önce haciz gelecek taşınmazlarınızı varsa aracınızı devretmenizi öneririm.

 14. Merhaba Mehmet bey,
  Kredi borcu ödenmezse ne yazık ki evinize haciz gelecektir. Burada hacizden korunmak için yapmanız gerekenleri anlatmaya çalıştık.
  İyi günler.

 15. cevap için teşekkür ederim.ama ben eksik yazmışım sanırım eşim yok vefat etti üzerime kayıtlı hiçbir taşınmazım yok ev eşyalarımdan hariç yinede eve gelip eşyalarımı alabilirlermi?

 16. Normal şartlarda artık eve geliniyor ancak herhangi bir eşya götürmüyor avukatlar. Çünkü artık eşyanın ederi, depo masrafını dahi karşılamıyor. Sizden ödeme almak adına televizyonunuzu götürebilirler. Bu konu tamamen avukatın insiyatifine kalmış.

 17. Merhaba lar.benim bankaya iki kredi ve bir kredi kartı borcum var toplamda otuz bin tl dört aydır odeyemiyorum hem kredilere hem kredi kartına yapılandırma yaptım ama odeyemedim şimdi ise evime eşya toplamak için geleceklerini söylediler ve borcumun tamamen yatirmam gerektiğini soylediler üzerime tapulu hiç bir yer yok ve kirada oturuyorum evimden eşya alabilirlermi cevabınız için şimdiden tesekkurler

 18. Merhaba,
  Borcunuz avukatlık olmuşsa haciz gelebilir. Ev adresinizi değiştirerek, toparlanana kadar bir süre göze gözükmemenizi öneririm. Banka sizden para tahsil edemeyeceğini düşündüğünde, sizinle pazarlığa daha yakınlaşacaktır. Borcunuzu ödeyebilecekseniz kapatın, ama ödeyemecekseniz elinizdeki üç kuruşuda avukatlara kaptırmayın.

 19. Merhaba ben banka taksitlerimi ödeyemedim ve en son haciz geleceğini söylediler. Halihazırda başka başka bir banka zaten maaşımdan 4/1 oranında kesinti alıyor icra yoluyla. Evimiz eşimin adına ve benim adıma hiçbir şey yok. Buna rağmen eşyalara haciz gelmesi mümkün mü ?

 20. Kiredi kart borcum var 3 bankaya surekli avkatlar ariyor beni tapi odeme gerceklestiremiyorum bankaninin biri haciz koydu masima kesiliyor diyeride gonderdi oda bekliyor yinede eve haciz gelirmi masimdan odenen banka var yani o bitince diyeri odenecek 3 bankanin tooplam borcu 5 tl yani

 21. Merhaba Ahmet bey,
  Banka maaş haczinin borcu karşılamadığını belirtip evinize de haciz gönderebilir. Bu şekilde borcu da yüksek faiz üzerinden ödüyorsunuz. Borç miktarı çok yüksek gözükmüyor. Borç harç bulup avukatla pazarlık edip borcu kapatmanızı öneririz. Yoksa maaş haczi şekliyle kesilen para anca faize gider.

 22. Merhaba Sabri bey,
  Eşiniz evi evliyken satın aldıysa, tapu haczi gerçekleşebilir. Evli olduğunuz sürece ev eşyalarına da haciz gelebilir. Hacizden kurtulmak için anlaşmalı boşanabilirsiniz.

 23. merhaba . babam emekli. 3 ayri bnkadan kredi almiş. birini maaş aldgi bankadan aldgi icin otomatik kesiliyo , biride avukatla anlasmaya gdilip uzun vadeli anlasildi. diger krdiyi 1 yildir ödeyemiyor . eve haciz kagidi gonderdiler ne yapmaliyiz . 3 gun icinde soylemek istdgnz bi itiraziniz varsa avukata bildirin dye yaziyo. surec nasıl isler. evimizi satabilirmi ?

 24. Merhaba Ali bey,
  Ev babanızın üzerine ise tapuya haciz koyabilirler. Kredi tutarı ne kadar bilmiyorum ancak bu borcuda yapılandırıp ödeyebilirseniz iyi olur. Üzerinize hiç bir şey olmasa, banka umudunu kesene kadar ödemeyin, sonrasında pazarlık edin derim ancak babanızın üzerine ev var sanırım. Bu durumda yapabiliyorsanız, pazarlık edip borcu taksit taksit ödemeye çalışın.

 25. Merhaba ben evlenmeden önce kredi çekmiştim işten çıkınca ödemelerim aksadı tabi e-devletten sorgulattım icra dosyası açılmış hakkımda daha yeni şu anda çalışmıyorum eşimin işyerine icra gelir mi bundan sonraki işleyiş nasıl olur beni aydınlatır mısınız

 26. Merhaba Zeynep Hanım,
  Yasaya göre herkes kendi borcundan sorumludur.Eş durumundan borçlu olunmaz. Eşinizin iş yerine haciz gelmeyecektir ancak evinize gelebilir. Eşinizin borçtan bilgisi varsa, avukatla irtibata geçip borcu taksitlendirmenizi öneririm. Borça işleyen faiz için pazarlık yapabilirsiniz. Avukatlar tutturduğunu almaya çalışır.

 27. Merhaba benim bankaya borcum var ve ödeme yapamıyorum ailemin evine haciz için gelinmiş ve eğer ödenmez ise 3 gün içinde polis eşliğinde zorla haciz yapacağız denmiş. Benim adıma kayıtlı bir şey yok. Bekarım aileme haciz gelir mi? Teşekkürler

 28. Merhaba,
  Sizin borcunuzdan dolayı ailenizin evine haciz yapamazlar. Size ait olduğu tespit edilen eşyalara haciz yapabilirler ki bunu tespit etmeleri imkansız. Avukatlar geldiğinde aileniz içeri almasın. Oğlumuzla görüşmüyoruz, nerde yaşadığını bilmiyoruz desinler.

 29. Selamun aleykum benim 4 tane bankaya borcum var ve ben bunlari odiyemez haldeyim babamin evinde kaliyorum beraber yasi yoruz masima haciz geldi diyer bankalardan gelen avukatlar babami rahatsiz ediyo boylebi haklari varmi uzerimede hic bisey yok saygilar

 30. Merhaba,
  Ev sizin üzerinize değilse bir şey yapamazlar. Eve gelirlerse babanız avukatları kovalasın.

 31. Mrb.Yaklaşık 3 yıl önce ticaretle uğraşmış başarılı 24 yaşında gençken çalıştığım fabrika bayiligimi zora sokacak teminat mektuplarımı bozdu.Bankalara teminat kredi ve kredi kartı borcum oldu yüklü bir miktarda.adres değişikliği yaptım ve bugün yeni isimden alacağım aylığını almaya gittiğimde hesap açarken adresinin gozukmedigini söylediler ve maaşımı alamadım.ailemin yanında kalıyorum ikamet adresimi buraya aldırdıgımda buraya haciz gelirmi? Yada bana bi oneriniz varmıdır? Tesekkurler

 32. Merhaba.benim kredi ile almis oldugum okul tasitini 2taksit geriden ödemekteyim.banka bana yapilandirma yap.yada 2 taksiti birden öde demekte.arabayi baglatacagindan soz etmekte.bu mumkun mu?

 33. Merhaba,
  Bireysel kredilerde 30 gün sonunda ödenmeyen krediler için icra takibi başlatılabilir. Borcunuz avukata gönderilirse kredinin tamamını sizden talep ederler. Bu yüzden bir yakınınızdan, ailenizden vs. bulup geriden geldiğiniz taksitleri kapatmanızı öneririz. Borç avukatlık olursa işleyecek faiz sizi çok zor duruma sokacaktır.

 34. Merhaba,
  Ailenizin evine hacize gelemezler ancak avukatlar rahatsız edecektir, buna hazırlıklı olun.

 35. iyi günler benim bankaya 800 liraya yakın borcum var yaklaşık 6 aydır ödeyemiyorum üzerime kayıtlı hiçbirşey yok bu sabah avukat aradı 3 gün içinde borcunuzu ödemeniz gerekiyor dedi bende o kadar parayı bulamayacağımı öğrenci olduğumu belirttim bi şekilde bulun diye ısrar etti ödemem durumda evime icra geleceğini belirtti
  şuan cidden o parayı ödemem mümkün değil avukatın dediği gibi evime icra gelme durumu varmı yardımcı olursanız sevinirim

 36. Merhaba,
  Ailenizin evinde kalıyorsanız evinizde sizin olmayan eşyalar dışında hiç bir şeyi haczedemez. Ancak avukatlar sizi ve ailenizi gelip giderek rahatsız edecektir. Borç tutarıda çok yüksek değil, borcu yapılandırıp taksitle ödemenizi öneririz.
  İyi günler.

 37. Merhaba çeşitli bankalardan kredi ve kredi kartı kullandım 2009 da başladım kart kullanamaya simdiye kadar hiç gecikme olmadan ödedim. 4 ay önce eşim cezaevine girdi ben bu borçları ödeyemiyorum avukatlar sürekli arıyor aynı cevabı vermekten bıktığım için telefonu açmıyorum. Adresim farklı yerde oturduğum eve almak zorundayım maaşım da yok gündelik işlerle çalışarak geçinmeye çalışıyorum. Eve icra gelirmi gelirse eşyalarımı götürürmü.

 38. merhaba,çeşitli bankalara kredi ve kredi kartı kmh borçlarım var eşim çalışamıyor hastalığından dolayı bende 15 gün çalışabiliyorum sgk da 15 gün üzerinden ödeniyor ödeme yapamadığımdan dolayı bankaya yatan 697 tl lik maaşıma haciz koydu bir banka diğer bankalar nasıl bir işlem uygulayabilir , annemin üzerine tapulu evde ikamet ediyoruz,şuan bankalar tarafından adıma açılmış davalar mevcut daha önce yapılandırma yapmıştım fakat iş kaybı dolayısıyla yine ödeme yapamadım.Babamı kaybettiğim zaman onun üzerinden 1 pay hisseli daire tapusuna miras çıktı Bu durumda haciz ve miraslı tapuya zarar gelirmi
  Teşekkür ederim

 39. Merhaba benim kredi ve kart borcum var
  70.000 TL kadar eşimle ve çocuklarımla oturuyordum ev babamın üstüne sadece ben ikametgah adresimi baskayere aldım Bağcılar a aileme ait evde bayrampasa da Bayrampaşa daki eve gelirlermi haciz için
  Ne yapmam lazim

 40. Merhaba,
  Ailenizin evine haciz gönderemezler. Hacze gelecek olurlarsa, orada oturmadığınızı soylesinler, kapıyı açmasınlar ve hiç bir kağıda imza atmasınlar.

 41. Merhaba benim suan bankalara bir borcum var ama odeyemedim avukat bir msj gönderdi 3 gün sonra hacizce geliyoruz evde bulunmasaniz dair kapiyi çilingire actiriz diye bu ev benim değil yarın avukatı arasam uzlasabilirmiyiz borclar konusunda tsk ederim

 42. Merhaba,
  Resmi adresiniz o adres değilse avukat bir şey yapamaz. Borcunuz konusunda pazarlık edin. Ödeyebileceğiniz şekilde taksitlendirmeye çalışın.

 43. kredi çektiğim bankadan emekli maaşımı alıyorum başka banka yada taşıma şansım zaten yok, ama şu anda kredimi ödeyemiyorum acaba emekli maaşıma banka haciz koyabilir mi?

 44. Şuanda benim bankaya 2500 TL borcum var ödeyemiyoruö öğrenciyim kirada oturuyoruz benim üstümde yada ailemin üstünde hiçbir mal varlığı yok i şey alabilirler mi yada ikametgah adresimi değiştirsem bişey olurmu? Teşekkürler

 45. Şuanda benim bankaya 2500 TL borcum var ödeyemiyoruö öğrenciyim kirada oturuyoruz benim üstümde yada ailemin üstünde hiçbir mal varlığı yok i şey alabilirler mi yada ikametgah adresimi değiştirsem bişey olurmu? Teşekkür ederim

 46. Iyi günler bankalara olan borcumu ödeyemiyorum aile yaninda kaliyorum maasim da yok mal beyaninda bulunsam hiçbir seyim yok diye birsey yapabilirlermi tesekkürler

 47. Merhabalar,ben patronum tarafından dolandırıldım kredi kartlarımı kullandı 4 kredi kartı borcum 130 bin TL. Patronumda kaçtı gitti beni borçların içinde bıraktı. Borçları hiç bir şekilde ödüyemiyorum yakında haciz başlatılacak 90 gün süresi dolmak üzere ama kesinlikle bu borcu ödeme gücüm yok. Ne yapmalıyım bana yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim

 48. evet şimdi gelgelelim konuya benim bankalara yaklaşık 200 bin tl yakın borcum var ve deyecek gücümde yok arkadaşlar ben internet üzerinden yurt dışı kaynaklı sitelerde poker rulet ve casino oyunlarında çok para kayp ettim elimde avucumda her şey gitti ve üstüne üstelik bankalarada çok borçlandım ödeyecek durumum yok kendim ettim kendim buldum bankayı aradım ve ödiyemiyeciğimi söyledim üzerimde her hangi bir mal varlığı yok ayrıcasöyleyeceğim bana gelecek avukat arkadaşa söyleyeceğim tek kelime bende bankayı dava edecem kumar oynatmaya aracılık ettikleri için yer ve mekan sağladıkları için karşı dava açacam bu işin sonu nereye gider bilmiyorum ama ödeyecek durumum yok yapabilecekleri tek şey maaşımın 4.1 ne haciz koydurmak başkada hiç bişey yapamazlar.

 49. merhaba benim bankaya 20.000 tl kredi borcum 6.000 tl kredi karti borcum ve 2.000 tl hesap arkasi borcum var ama 1 bucuk senedir odeyemiyorum ve hickimse aramadi eve 2 kere borc kagidi geldi maasimi da baska bir bankadan aliyorum ona da haciz koymadilar nedeni nedir?

 50. Merhaba iyi geceler adım recep. Bankaya 14bin tl borcum vardı 2 senedir ter giden işlerim yüzünden odeyemedim şu anda 21 bin TL. Olmuş ve uzun süredir hacize gelicez telefonları geldi yapılandırma ödeme kolaylığı istedim yapmadılar maaş haciz yapın dedim borç miktarı yüksek o kadar bekleyemeyiz dediler yüklü bi peşinat istiyorlar onuda veremiyorum bugün icra memurlari gelmis evimiz kira ve bana ait bi tarak bile yok annem.de burda yaşamıyor nerde olduğunu bilmiyoruz demiş tekrar polis eşliğinde gelicez demişler. Çevremë danıştim evde senin hiç birşeyin yoksa zirnik alamazlar sadece 2 eşyadan birine el koyarlar diyorlar. Bu süreç nasıl devam edecek gerçekten ailemin evinden birsey alabilirler mi yoksa hepsi korkutmak amaçlı blöf mu yardimci olursaniz sevinirim. İyi geceler

 51. Mrblar bende hattımın üzerine kredi kullandım ama ödeyemedim aradan 7veya 8 ay geçti icralık olmuşum evime avukat gelecekmiş ne yapmalıyım ödeme planıda yapmıyorlar işi zora sokuyorlar

 52. merhebalar benim çeşitli banklara borcum var 16 icralik dosyam var 3yildir hiç ödeme yapamadim kafam karışık ömür boyu bitmez bu borç sonu ne olur

 53. Merhabalar benim bir bankaya 16000 TL borcum vardı. İcra islemı başlattılar. Şu anda 25000 TL oldu diyorlar. Bugün aradıklarında 19000 TL getirin borcu kapatalım dediler. Kabul etmedim. Bazı arkadaşlarım anaparaninda altında ödeme yaptıklarını ve borçlarını kapattiklarini beklememi söylediler. Böyle bir olasılık varmı. Avukatlara maasimdan kesilmesini istediğimi söylediğimde bu borcun yerinde sayacagini ancak alınan paranın faizi kapatacağını söylüyorlar. Önümüzdeki aylarda düğünüm var bu borcumdan dolayi esim olacak kişi etkilenirmi sözleşme yapmak yeterli olurmu veya ne yapmalıyım. Bana bir yol gösterirseniz sevinirim.

YORUM YAZ