Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda, nakit ihtiyaçları için kredi çekmeyi düşünen okurlarımızın kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunu basitçe cevaplayacağız.

Kredi Başvurusu

Bankalar gün geçtikçe kendilerini geliştirmekte ve kredi verme imkânlarını arttırmaktadır. Bankalar genel olarak ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi verirler. Verecekleri kredilerin miktarı ve kaç ay takside bölecekleri kişilerin kredi notuna bağlıdır. Kredi notu yüksek kişilere hem daha yüksek miktarda kredi verilir hem de ödeme koşulları oldukça esnektir. Kredi almak istediğiniz zaman bankaları mutlaka araştırmalısınız. Çünkü bu bankalar size farklı faiz oranlarında farklı dosya masrafıyla kredi sağlamaktadır. Bu durumda bankaların size sağladığı imkânlardan en iyi şekilde yararlanabilmek için geniş çapta bir araştırma yapmalısınız.

Krediye Nasıl Başvurabilirim?

Kredi almak isteyen kişilerin soracakları ilk soru elbette ki kredi başvurusu nasıl yapılır olacaktır. Kredi başvurusu yapmak gelişen teknoloji ile oldukça kolaylaşmıştır. Eğer ben teknoloji ile aram iyi değli, işimi elden hallederim diyorsanız banka şubelerine giderek başvurunuzu yapabilirsiniz. Şube personeli ile görüşüp başvurunuzu yapabilir, aklınıza takılan bütün soruları bu personele sorabilirsiniz. Bu soruları cevaplandırarak ve ödeme durumunuzu belirterek, banka personelinin uzmanlığı çerçevesinde size özel krediyi bulabilir ve sizin şartlarınıza uygun ödeme koşullarını ayarlayabilirsiniz. Şubeden kredi başvurusunda bulunmak için mutlaka yanınızda kimliğinizi götürmelisiniz. Bankanın sizden isteyeceği ek evrakları da verdikleri süre zarfında toparlayıp götürebilirsiniz.

Kredi Nasıl Alınır?

Kredi başvurusu nasıl yapılır sorusunun iki cevabı daha vardır. Bunlardan bir tanesi cepten sms yoluyla kredi başvurusu, diğeri ise internet bankacılığı aracılığı ile kredi başvurusudur. Bankalar cepten sms yoluyla kredi başvurusu yaptığınızda kredi sürecinizi oldukça hızlandırmış olursunuz. Kredi için bu bir ön başvuru sayılır. Kredi başvurunuz onaylandığında evraklarınızla beraber tekrar şubeye giderek kredinizi kesinleştirebilirsiniz. İnternetten kredi için online başvuru formunu doldurarak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu da bir ön başvurudur ve sizden istenen evrakları şubeye götürerek kredinizin kesin bir şekilde onaylanmasını sağlayabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde büyükbaş hayvancılık kredisi, devlet destekli hayvancılık kredisi ve hayvancılık kredisi veren bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ