Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kredi ihtiyaçlarınızda bankalar sizden kefil isteyebilir. Bu yazımızda kefilsiz kredi veren bankalar hangileri, kredi başvurusu için aranan şartlar ve diğer detaylara değineceğiz.

Kredi başvurusu için kefil bulmak başlı başına bir dert. “babama bile kefil olmam” diyen 🙂 bir çok akraba ve dost sizi yarı yolda bırakacaktır. Bankaların kredi kullandırırken tefecilerden daha garantici davrandığını biliyoruz ancak bankalar arası rekabet  kefilsiz kredi almanızı mümkün kılıyor. Tabi kefilsiz kredi kullanabilmeniz de en önemli kriter kredi notunuzun yüksek olması.

Kredi notu nedir bilmeyenler için kısaca anlatalım; kredi notu, bankalarca tüm parasal hareketleriniz, ödeme alışkanlıklarınız izlenerek oluşturulan kredi risk puanıdır. Banka kredi başvurusunda sizden kefil istiyorsa bilin ki kredi notunuz ya düşük, yada çok yüksek durumda değil. Kredi notu yüksek olduğunda bırakın kefili, banka sizden gelir belgesi dahi istemez.

Kredi notunuz düşükse kredi başvurusu yapmadan önce, kredi notu yükseltme teknikleri verdiğimiz yazımıza göz atabilirsiniz. Bkz: 6 Adımda Kredi Notu Yükseltmek

Kredi notunuz düşük ve kısa sürede yükselmeyeceğini düşünüyorsanız kefilsiz kredi çekmenizin bir diğer yolu ise ipotekli kredi kullanmak. Üzerinize kayıt bir gayrimenkulünüzü bankaya ipotek ettirerek kredi kullanabilirsiniz ancak ipotekli kredilerin uzak durulması gereken krediler olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi için Bkz: İpotekli kredi veren bankalar

Kefilsiz kredi çekebilmek için en önemli kriterin kredi notu olduğunu öğrendik. Şimdi kefilsiz kredi veren bankalara göz atalım.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2016 Güncel Listesi

Kefilsiz kredi hesaplamasında 10000 TL kredi miktarı ve 24 ay vade baz alınmıştır.

HALKBANK: Kredi risk puanınızın yeterli olması durumunda banka sizden kefil talep etmeden kredi kullandırabiliyor.

Kredi faiz oranı: %1,29

ZİRAAT BANKASI: Kefilsiz kredi ürünleri sunan banka, ihtiyaç kredilerinde 36, konut kredilerinde 120 aya kadar vade yapıyor. Bankanın kredi faiz oranı uygunluk açısından listemizde 2. sırada.

Kredi faiz oranı: %1,34

AKBANK: Akbank da uygun koşullar altında kefilsiz kredi kullandırıyor. Devlet bankaları kadar esnek kredi kullandırmasa da, kredi puanınız yeterli ise kefilsiz kredi çekebiliyorsunuz. Akbank kefil istemeyen bankalar listemizde kredi faiz oranı açısından 3. sırada.

Kredi faiz oranı: %1,35

TÜRKİYE İŞ BANKASI: Kefilsiz kredi veren bankalar listemizde 4. sırada İş Bankası bulunuyor. Her bankada olduğu gibi kredi notunuz yeterli olduğu taktirde, banka kefilsiz kredi imkanı sağlıyor. İş Bankası kefilsiz kredi faiz oranları bakımından son sırada yer alıyor ancak faiz oranlarını düzenli olarak takip etmekte yarar var. Kredi faiz oranlarının sürekli değiştiğini, bankaların aralıklarla kampanyalar sunduğunu unutmamak gerek.

Kredi faiz oranı: %1,37

Kefilsiz kredi hakkında sorularınız varsa yorum bölümünden sorabilirsiniz.

 


Bir önceki yazımız olan İşsizlere Kredi Veren Bankalar başlıklı makalemizde çalışmayan nasıl kredi alır, işi olmayana kredi veren bankalar ve işsizler kredi çekebilirmi hakkında bilgiler verilmektedir.


1 YORUM

YORUM YAZ