Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

3 yada 6 ayda bir bankaya kart ücreti ödeyenler, hesap ücreti almayan bankalar arayışına giriyor. Sizde hesap işletim ücreti olmayan, masrafsız banka arayışında iseniz mutlaka yazımıza göz atın.

Bankalar artık hayatımızın her alanında ve tüm parasal işlemlerde karşımıza çıkıyor. Banka kartı, kredi kartı olmayan insan kalmadı diyebiliriz. Hesap işletim ücretleri, kart aidatları düzenli giderlerimiz haline geldi. Yıllık tek bir kartın hesap işletim ücreti 100 TL ile 150 TL arasında değişiyor ve bir kişinin bir kaç banka kartı kullandığını düşündüğümüzde ortaya yüksek bir gider çıkıyor. Ancak bu durumdan bir çok kişi şikayetçi ve hesap işletim ücreti olmayan banka arayışında. Bunu gören belirli bankalar tüketicilere, hesap işletim ücretinin, kart aidatının olmadığı ürünler sunmaya başladı. Bankalar arası rekabet düzeyinin yüksek olması da bu durumu besliyor.

Hesap kartları ile paramızı kullanan, kredi kartları ile yüksek faiz kazancı elde eden, kredi kullandırarak yine yüksek faiz kazancı elde eden bankalar bizden birde fazladan kart aidat ücreti, hesap işletim ücreti, eft ücreti, havale ücreti alarak kazançlarına kazanç katıyor. Bu konuda dikkatli davranarak hesap işletim ücreti almayan, masrafsız bankaları, banka ürünlerini tercih etmemiz gerekiyor.

Bankalar çeşitli koşullarla kullandığınız banka kartı yada kredi kartı için hesap ücreti almaktan vazgeçiyor ancak biz öncelikle hiç bir şekilde sizden hesap işletim ücreti almayan hatta bankacılık işlemlerinin ücretsiz yapıldığı en avantajlı banka ve banka ürünlerini sıralayalım.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar 2016

En Para

Şubesiz bankacılık sistemine dayalı bir banka. Finansbank altında hizmet veriyor ve banka hesaplarınız için hesap işletim ücreti almıyor. Tüm işlemleri internet üzerinden yapıyorsunuz. Banka şubesine gitmeyenlerden, bankacılık işlemlerinde interneti kullananlardan iseniz tam size göre bir banka. Para transferleri için ödeme yapmıyor, vadeli hesaplarınızda en yüksek faiz oranı ile paranızı tutabiliyorsunuz. En para hesap işletim ücreti almayan, masrafsız bankalar listemizde en avantajlısı ve ilk sırada yer alıyor.

CepteTeb

TEB, CepteTeb ile şubesiz bankacılık sistemine giriş yaptı. İnternet üzerinden işleyen bu sistemde, banka hesaplarınız için hesap işletim ücreti alınmıyor. İnternet üzerinden bankacılığı seviyorsanız CepteTeb’i tavsiye ediyoruz. En para’da olduğu gibi bu sistemde de bankacılık işlemleri için masraf alınmıyor. En paradan sonra en avantajlı, masrafsız banka  ve listemizde 2. sırada.

Nuvo

Yapı Kredi, rakipleri Finansbank ve TEB’in masrafsız bankacılık sistemlerinin büyük ilgi görmesinden sonra Nuvo ile masrafsız bankacılık sistemine giriş yaptı. Henüz rakipleri kadar avantajlar sunduğunu söylemek zor. Ancak Yapı Kredi Bankasının da rekabet yüzünden yeni fırsatlar sunacağını düşünüyoruz. Nuvo kartın hesap işletim ücreti bulunmuyor ancak hali hazırda Yapı Kredi müşterisi değilseniz bu karta başvuru yapamıyorsunuz. Bu durumda pek avantajı kalmıyor:) Fakat ikinci bir hesaba ihtiyacınız varsa ve Yapı Kredi müşterisi iseniz normal hesap yerine kesinlikle Nuvo hesabı açtırmanızı tavsiye ediyoruz.

Dijital Deniz

Deniz Bank Dijital Deniz ile masrafsız bankacılık furyasına katıldı. Banka hesap işletim ücreti ve bankacılık işlemlerinden masraf almıyor. Hesap işletim ücreti almayan bankalar listemizde diğer bankalar kadar popüler olmasa da Dijital Deniz de yavaş yavaş yükseliyor.

Hesap İşletim Ücreti İadesi

İnternet bankacılığı ile aram yok, ben şubeye mutlaka giderim diyorsanız mevcut banka hesabınız için banka ile görüşerek hesap işletim ücreti ödemekten kurtulabilirsiniz. Bankadan bankaya değişmekle birlikte genelde 2 veya 3 adet otomatik ödeme talimatı verdiğiniz taktirde bankalar hesap işletim ücreti almaktan vazgeçiyor ve ödediğiniz son hesap işletim ücretini hesabınıza geri yatırıyor.

Kredi kartı aidat iadesi için izlemeniz gereken yolu gösterdiğimiz makalemize göz atabilirsiniz. Bkz: Kredi kartı aidat iadesi

Bazı bankalar belirli harcama kotasını aşmanız taktirde sizden hesap işletim ücreti almıyor. Yapmanız gereken banka müşteri hizmetlerini arayarak hesap işletim ücretini nasıl ödemeyeceğinizi öğrenmek.

Gördüğünüz gibi hesap işletim ücretlerinden kurtulmak mümkün hatta yeni yeni ortaya çıkan masrafsız bankacılık sistemi ile hesap işletim ücretinin yanı sıra bankacılık masraflarından da kurtulabilirsiniz.

Hesap işletim ücreti hakkında merak ettiğiniz her konuyu yorum bölümünden sorabilirsiniz.


1 YORUM

YORUM YAZ