Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır?

Yazımızda tüm detaylarıyla hayvancılık kredisi nasıl alınır sorusunun cevabını bulacaksınız. Büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, arıcılık ve tavukçuluk yapmak isteyenlere devlet destekli hayvancılık hibe kredileri, diğer krediler ve faiz oranları hakkında yol gösterici bilgiler vereceğiz.

Hayvancılık Kredisi

Ülkemizde et ve diğer hayvancılık ürünlerinin fiyatları oldukça yüksek. Genç nüfusun sürekli olarak büyük şehirlere göçmesi sebebiyle, hayvancılıkla uğraşan aile sayısı her geçen gün azalıyor ve bununla birlikte üretim düşüyor, fiyatlar artıyor. Et ve hayvancılık ürünlerine olan talebi karşılamak için ithalat yapılıyor ve bu da cari açığımızı daha da artırıyor.

Hayvancılığa olan talebi artırmak ve yukarıda saydığımız sorunlara çözüm bulmak için devlet desteği ile sıfır “0” faizli hayvancılık kredileri sunuluyor. Sizde devlet destekli hayvancılık kredisi alarak karlı bir işe adım atabilirsiniz. İzlemeniz gereken yol ve tüm detayları yazımızda bulacaksınız.

 

Nasıl Hayvancılık Kredisi Alabilirim?

Hayvancılık yapmak istiyorsanız size kolaylık sağlayacak iki yol var. Birincisi KOSGEB’e başvurarak hayvancılık hibe kredisi alabilirsiniz. Ancak KOSGEB’den alacağınız hibe yalnızca hayvancılık için kuracağınız tesiste kullanılabilir. Örnek vermek gerekirse; hayvancılık çiftliği kurmak için, hayvancılık için gerekli malzemeleri satın almak için yani canlı hayvan dışında hayvancılıkta ihtiyaç duyacağınız tüm araç gereçler için KOSGEB hayvancılık hibesi alabilirsiniz.

Hayvan satın alabilmek için ise devlet bankalarına uygun faiz oranları ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ziraat bankası günümüzde hayvancılık kredisi veren tek banka. Ziraat bankasına gerekli başvuruyu yaparak hayvancılık kredisi çekebilirsiniz.

Gelin tüm detaylarıyla Ziraat Bankası hayvancılık kredisini inceleyelim.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat bankası bir çok hayvancılık kredisi sunuyor. Sizin için uygun olanı seçip başvuru yapabilirsiniz.

Damızlık Süt Sığırcılığı Kredisi

Ziraat Bankası, Manda veya Holstein Siyah Alaca, Holstein Kırmızı Alaca, Brown Swiss, Simental (Flekvi) ve Jersey ırkı büyük baş hayvanlarla 10 adet ve fazlasına tesis kurmak veya kurulu tesis çapını 10 adet ve üzerine çıkarmak isteyen hayvancılara Damızlık Süt Sığırcılığı Kredisi veriyor.

Büyükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi

Ziraat Bankası, 10 adet ve daha fazla büyükbaş hayvan yetiştiriciliği tesis açmak veya mevcut tesis çapını 10 adet ve fazlasına çıkarmak isteyen hayvancılara Büyükbaş Süt Hayvancılığı Kredileri veriyor.

Küçükbaş Süt Hayvancılığı Kredisi

Ziraat Bankası, küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinde en az 50 adet; Saanen, Kilis, Damascus, Ankara ve Kıl keçisi hayvancılığında en az 25 adet kapasite ile hayvancılık yapan veya en az bu çapta yeni hayvancılık tesisi kurmak ya da kurulu hayvancılık tesisindeki hayvan sayılarını bu kapasitelere çıkarmak isteyen yetiştiricilere Küçükbaş Süt Hayvancılığı kredisi veriyor.

Damızlık Düve Yetiştiriciliği Kredisi

Ziraat Bankası; süt sığırcılığı tesislerine damızlık hayvan sağlamak için, 50 adet ve üzeri kapasitede hayvancılık tesisi kurmak veya elindeki hayvan adetini 50 adet ve üzerine çıkarmak isteyen hayvancılara Damızlık Düve Yetiştiriciliği kredisi veriyor.

Damızlık Etçi Sığır Yetiştiriciliği Kredisi

Ziraat Bankası, angus, hereford, şarole ve limuzin ırkı büyükbaş hayvanlara, 10 adet ve fazlası damızlık etçi sığır tesisi kurmak veya tesis çapını 10 adet ve üzerine çıkarmak isteyen yetiştiricilere Damızlık Etçi Sığır Yetiştiriciliği Kredisi veriyor.

Büyükbaş Besicilik Kredisi

Ziraat Bankası manda ile birlikte 10 adet ve fazlası büyükbaş hayvancılık tesisi kurmak veya tesis çapını 10 adet ve üzerine çıkarmak isteyen yetiştiricilere Büyükbaş Besicilik Kredisi veriyor.

Küçükbaş Besicilik Kredisi

Ziraat Bankası, 100 adet ve fazlası küçükbaş hayvan ile hayvancılık tesisi açmak veya tesis çapını 100 adet ve üzerine çıkarmak isteyen yetiştiricilere Küçükbaş Besicilik Kredisi veriyor.

Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği Kredisi

Ziraat Bankası;

  • Damızlık etlik tavuk ve damızlık yumurta tavuğu hayvancılığında 10.000 adet
  • Ankara Tavukçuluk Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından ülkemiz için oluşturulmuş hatlarla yapılacak damızlık yumurta tavuğu hayvancılığında 1.000 adet
  • Damızlık hindi hayvancılığında 5.000 adet
  • Damızlık kaz, ördek veya bıldırcın hayvancılığında 1.000 adet
  • Damızlık devekuşu hayvancılığında 100 adet

ve daha fazla kapasitelerde hayvancılık yapan veya yapmayı düşünen hayvancılara Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği Kredisi veriyor.

Arıcılık Kredisi

Ziraat Bankası, Arıcılık Kayıt Sistemi’ne kayıt olmuş, en az 50 adet arılı kovan ile arıcılık yapan veya arılı kovan sayısını 50 adet ve fazlasına çıkarmak isteyen arıcılara Arıcılık Kredileri veriyor.

Safkan At Yetiştiriciliği Kredisi

Ziraat Bankası, safkan Arap yada İngiliz atı hayvancılığı yapan yetiştiricilere, Safkan At Yetiştiriciliği Kredisi sunuyor.

Gördüğünüz gibi Ziraat Bankası aklınıza gelen her hayvancılık türü için kredi sunuyor. Uygun faiz oranları ve ödeme koşulları ile devlet destekli hayvancılık teşvik ediliyor.

Hayvancılık Kredisi Başvurusu

Hayvancılık kredisi başvurusu için en yakın Ziraat Bankasına gidebilirsiniz. Günümüz bankacılık sisteminde her kredide sağlanan kolaylık kısmende olsa hayvancılık kredilerine de sağlanmaktadır. Diğer kredilerden farklı olması sebebiyle sizden istenecek belgeler farklılık gösterecektir. Şimdi hayvancılık kredisi başvurusu için gerekli evraklara göz atalım.

Hayvancılık Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Hayvancılık kredisi başvuru için gerekli belgeler aşağıda belirtilmiştir.

  • Tarımsal Kredi Başvuru Formu,
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Çiftçi Belgesi/ÇKS Belgesi

Ülke olarak teknolojik ürünlerde zaten dışa bağımlıyız ve bir çok şeyi ithal ediyoruz. Kendi ürettiğimiz teknolojik cihazlarda ise en önemli parçaları yine ithal ediyoruz. Ülkemizin tek avantajı ise tarım ve hayvancılık konusunda kendi kendine yetecek kapasitede olması. Ancak büyük şehirlere doğru sürekli yaşanan göç, ülkemizi tarım ve hayvancılık alanlarında da dışa bağımlı hale getirdi. Artık sadece tüketen bir toplum haline geldik. Devletimiz bunun önüne geçmek amacı ile uygun faiz oranları ve ödeme koşulları bulunan hayvancılık kredileri sunuyor. Bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız, hiç vakit kaybetmeden hayvancılık kredi başvurusu yapmanızı öneririz. Şuan kar oranı en yüksek iş dallarından biri hayvancılık. Hem siz kazanacaksınız hemde ülke ekonomisine katkıda bulunacaksınız.

Hayvancılık kredileri hakkında merak ettiklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

 


Bir önceki yazımız olan Vatan Bilgisayardan Odeabank Kredisi İle Telefon Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde odeabank, taksitli bilgisayar almak ve taksitli telefon almak hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ