Halkbank Halk Günü Kredisi

Son dönemde usta komedyen Şahan Gökbakar tarafından çekilen reklam filmleri ile gündemde olan Halkbank Halk Günü Kredisi büyük ilgi görmeye devam ediyor. Diğer bankalara oranla çok daha uygun kredi faiz oranları uygulayan Halk Bankası 79. kuruluş yıldönümüne özel olarak müşterilerine 79 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi desteği sağlıyor. Halk Bankası tarafından her yıl kuruluş yılına özel olarak düzenlenen geleneksel ihtiyaç kredisi kampanyası Halk Günü Kredisi adı ile anılmaktadır. Bu sene Halkbank Halk Günü 2017 kredisi kapsamında ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1,13 seviyesine çekiliyor.

Halkbank Halk Günü Kredisi Hesaplama

İhtiyaç kredisi kullanmak için Halk Bankasını tercih eden kişilerin ihtiyaç kredisi hesaplama işlemlerini Halk Bankası internet sitesi üzerinden yapmaları mümkündür. Bankanın internet sitesi üzerinden krediler bölümünü ziyaret ederek ihtiyaç kredisi hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için kredi hesaplama makinesi üzerinde sizden istenen ihtiyaç kredisi tutarı ve ihtiyaç kredisi geri ödeme vadesi alanlarını doldurarak kredi hesaplamasını gerçekleştirmiş olursunuz. Halk Bankası 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanımına izin verirken düzenlenen kampanyaya özel olarak 79 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz.

İlgili: HalkBank İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Halk Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin Halk Bankası ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmaları yeterlidir. Bunun için Halk Bankası şubeleri üzerinden ihtiyaç kredisi başvuru formu doldurabileceğiniz gibi aynı zamanda Halk Bankası internet sitesi üzerinden de online ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunmanıza da izin verilmektedir. SMS ihtiyaç kredisi başvurusu için büyük harflerle HALK yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra kimlik numaranızı yazıp yine her birinin arasında boşluk olacak şekilde gelirinizi ve kullanmak istediğiniz kredi tutarını yazarak oluşturduğunuz mesajı 3452 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır.

Bu noktada dikkat etmeniz gereken husus gelir bölümüne aylık belgelenebilir gelir tutarınızı yazmanızdır. Çünkü banka sadece belgelenebilir gelirleri kabul etmekte olup belgesi olmayan gelirinizi hesaplamaya dahil etmeyecektir. Ön onaylı kredi kullanacağınız içinde bu sorun ön onay almanıza rağmen bankaya kredi başvuru evrakları ile başvuruda bulunduğunuz anda kredi reddi ile karşı karşıya kalmanıza neden olacaktır. Yaşanan kredi reddi sonucunda kredi notu ortalamanız olumsuz etkileneceği içinde bir sonraki kredi başvurunuzda onay almanız biraz daha zorlaşacaktır. Halk günü kredisi başvurusu olumlu sonuçlanan kişilerin ilgili Halk Bankası ihtiyaç kredisi başvuru evrakları ile kendilerine en yakın Halk Bankası şubesi üzerinden kredilerini aynı gün kullanmaları mümkündür.


Bir önceki yazımız olan Cumartesi Günü Bankalar Açık mı? başlıklı makalemizde banka çalışma saatleri, cumartesi açık banka var mı ve cumartesi açık bankalar hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ