Halk Bank EFT Saatleri

 

Bildiğiniz gibi EFT gönderimleri yalnızca EFT saatleri içinde mümkündür. Bu yazımızda size Halk Bankası EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz. Ayrıca Halk Bank EFT kodu ve EFT işlemi için gerekli tüm bilgiler yazımızda.


 

Halk Bankası EFT Saati Başlangıcı: 08:00 – Halk Bankası EFT Saati Bitişi: 16:30


 

Swift Kodu :TRHBTR2A – EFT Kodu :0012


 

Hafta içi, yukarıda belirttiğimiz saatler içerisinde EFT işlemlerinizi başlatmanız durumunda, EFT kısa sürede karşı hesaba ulaşacaktır. EFT saatini geçirmeniz durumunda yine EFT gönderimi yapabilirsiniz ancak karşı hesaba ancak sonraki mesai gününün EFT saatinin başlaması ile ulaşacaktır.

Tüm bankaların EFT saatlerini merak ediyorsanız EFT Saatleri isimli makalemizden öğrenebilirsiniz.

Halk Bank EFT Saati Kaça Kadar?

Halk Bankası EFT saati 16:30’a kadardır. Bu saatten sonra yapacağınız EFT gönderimleri bir sonraki mesai gününün EFT saati başlangıcına kadar bekletilir. Acil şekilde para gönderimi yapacaksanız, EFT saatlerine dikkat etmeniz büyük önem taşıyor. Halk Bankası EFT saati bitişi, diğer bankalara göre biraz daha erken saatte oluyor. Bunu göz önüne alarak, erkenden para transferlerinizi yapmanızda fayda var. Özellikle cuma günü akşam kaçıracağınız bir EFT saati, pazartesi gününe kadar para transferini beklemenize yol açar.

Halk Bankası EFT Limiti

Halk Bankası üzerinden yapabileceğiniz maksimum EFT limiti 150.000.-TL‘dir. EFT saatleri içerisinde 150.000.-TL’ye kadar para transferi yapmanız durumunda, hangi bankaya gönderim yapılacaksa kısa sürede ulaşacaktır. Tek dikkat etmeniz gereken husus gönderim yapılacak EFT miktarı ve EFT saati.

Tüm bankalarca müşterilerine sunulan ve günümüzde kişiler tarafından sıkça kullanılan bir hizmet olan EFT para transferi işlemleri de banka tarafından müşterilerine sunulan finansal hizmetlerden biridir. Bankalar tarafından müşterilerine sunulan bu hizmet bankaların bu işlem karşılığında almış olduğu hizmet ücreti ve bu işlemlerin gerçekleştirilebileceği hizmet saatleri açısından farklılıklar gösterebilmektedir. Bankalar bu türden EFT işlemleri için hizmet saatlerini kendileri belirlemektedirler.

Halk Bank EFT saatleri yine banka tarafından belirlenen EFT saati zaman dilimlerini kapsamaktadır. Banka EFT saatleri kaça kadar merak edilen bir konudur. Halk Bank tarafından belirlenen EFT işlem saatleri kişilerce sorulan EFT saati kaça kadar? sorusuna cevap oluşturmak amacı ile müşterileri ile paylaşılmıştır.

Belirlenen banka EFT başlangıç saati hafta içleri saat 08:00 ve banka EFT bitiş saati 16:30 olarak belirtilmiştir. Kişilerin Halk Bank hesaplarından yapacakları EFT para transferi işlemlerinde belirlenen işlem saatlerine dikkat etmeleri gerekmektedir. Böylece yapacakları EFT para transferi işlemlerinde herhangi bir gecikme yaşamazlar.

 Türkiye’de hizmet veren devlet destekli bankalar arasında yer alan Türkiye Halk Bankası A.Ş. kısa adı ile Halk Bank 1993 yılında devlet desteği ile kurulmuş ve yine aynı yılda hizmet vermeye başlamıştır. Halk Bank küçük ve orta ölçeğe sahip esnaf ve sanayiciye kolay ve uygun finansal destek sağlamak amacı ile kurulmuş ve kuruluşundan itibaren günümüze kadar aynı anlayış il hizmet vermeye devam ederek kurumsal ve bireysel müşterilerine finansal destek sağlamaya devam etmiştir.

Banka amaçlarına ulaşırken sağlamış olduğu uygun banka ürünlerini müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Banka müşterilerine özel olarak sunmuş olduğu finansal hizmetlerin yanı sıra tüm bankalarca müşterilerine sunulan finansal işlem hizmetlerini de müşterilerine sunmaktadır.

 


Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası EFT Saati başlıklı makalemizde eft, garanti bankası ve garanti cepbank eft saatleri hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ