Gram Altın Almak Karlı mı?

Yatırım araçlarından en güvenlisi olan altın, yatırımcıların gözdesi olmaya devam ediyor. Peki gram altın almak karlı mı? Gelin tüm detayları ile gram altının avantajlarına göz atalım.

Gram altın almak, yatırımcılar için bir kaç avantaj sağlıyor. Alım fiyatının işlenmiş altına göre daha düşük olması, yine satarken daha az zararla satılması, altını yatırım olarak düşünenler için gram altın seçimi mantıklı oluyor. İşte tüm ayrıntıları ile gram altın almak karlımı sorusunun cevabı.

Gram Altın Almak Mantıklı mı?

Gram altın almak mantıklı mı sorusunun cevabı, elbette evet. Altına yatırım yapılırken genellikle bilezik veya ziynet tercih edilir. İşçilik arttıkça, altının gram fiyatı artar ve satarken, ödediğiniz işçilik farkı havaya gider. Gram Altında İşçilik Maliyeti Ödemiyorsunuz

Gram altında ise, işçilik yoktur ve altın maliyetleri minimum seviyededir. Altını yatırım olarak görüyorsanız kesinlikle gram altına yönelmelisiniz. Çünkü en basit küçük altında dahi işçilik maliyeti vardır. Kısa tarihlerle altın alıp satacağınız durumlarda zararınız minimum tutara düşer.

Gram Altında Eski Tarih Kaybı Yok

Ziynet altın alanların iyi bildiği bir konudur, eski tarih yeni tarih muhabbeti. Gram altında ise tarih bulunmaz ve bu konuda maddi kaybınız olmaz. Ziynet altınlara tarih basılarak, ne kadar iyi korunursa korunsun, üzerindeki tarih eski olduğu için değer kaybı yaşatılır. Altını aksesuar değil, yatırım olarak düşünüyorsanız gram altına yönelmenizde fayda var.

Gram Altın Her Bütçeye Göre Alınabilir

Ziynet altın satın aldığınızda en uygunu küçük altın oluyor ve günümüz altın fiyatlarına göre küçük altın maliyeti de yüksek. Gram altını ise 0,5 gram bile alma imkanınız bulunuyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi işçilik maliyetinin olmaması gram altını zaten avantajlı kılıyor. Küçük birikimler içinde, düşük gramda altın alma imkanınız var.

Gram altın aldığınızda döviz bürolarından, bankalardan, kuyumculardan en az zararla bozdurabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, yatırım amaçlı altın alıyorsanız, gram altın almak en mantıklısı.

Uzunca bir süredir fiyatı sürekli artış trendinde olan altın, yatırımcılar için en güvenli liman olmayı sürdürüyor. Büyük kazançlar peşinde değilseniz ve risksiz bir yatırım aracı arıyorsanız, altın sizin için uygun olabilir. Altına yatırım yaparken zarar etmemek için ise gram altın almanızı öneriyoruz.

Gram altın almak karlı mı konusu hakkında soru ve görüşlerinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz. 

 


Bir önceki yazımız olan Çeyrek Altın Yükseliyor başlıklı makalemizde 2016 yılında altın ne olacak, altın fiyatları ve çeyrek altın fiyatı ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ