Gelir Belgesiz Kredi Veren 10 Banka

Herhangi bir işte çalışmayanlar veya sigortasız çalışanlar, kredi başvurularında bankaya gelir belgesi sunamaz. Bu yazımızda sizlere gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileri, en uygun faiz oranları ve tüm detayları ile gelir belgesiz kredi konusundan bahsedeceğiz.

Gelir Belgesiz Kredi

Kredi başvurularında bankanın sizden isteyeceği ilk evrakların arasında gelir belgesi, maaş bordrosu gelir. Bankalar gelir belgesini, kredi borcunuzu rahat ödeyip ödemeyeceğinizi anlayabilmek için ister. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte kurumlar arası iletişim güçlendi. Artık bankalar kredi notunuzu sorgulayarak, finansal durumunuz hakkında bir çok bilgiye kolayca ulaşabiliyor. Kredi notu esas alınırken, banka hesaplarınızın durumu, kredi kartı ödeme alışkanlıklarınız, hatta faturalarınızı ne düzende ödediğiniz bile dikkate alınıyor. Bu yüzden bankalar artık gelir belgesiz kredi de kullandırabiliyor. Tabi kredi notuna yine dikkat ediliyor.

Gelir belgesi sunamayan ev hanımları için hazırladığımız ev hanımlarına kredi veren bankalar listemize göz atmanızı öneriyoruz.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gelir belgesiz kredi başvurusu için öncelikle aşağıda sıraladığımız bankalar arasından en uygun faiz oranlarını sunan ve toplam ödemesi en düşük bankayı seçmenizi öneririz. Gelir belgesiz kredi çekmek istediğiniz bankayı seçtikten sonra size en yakın banka şubesinden, bankanın web sitesinden veya sms ile gelir belgesiz kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gelir belgesiz kredinin hızlı şekilde onaylanmasını isterseniz, hali hazırda çalıştığınız bankaya kredi başvurusu yapmanız durumunda, başvuru sonucu daha erken bildirilecektir. Şimdi gelir belgesiz kredi veren bankalara göz atalım.

Gelir belgesiz kredi konusu ile ilgili daha detaylı bilgi için işsizlere kredi veren bankalar yazımıza da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar

Aşağıdaki gelir belgesiz kredi veren 10 banka listesi, faiz oranları sürekli olarak değiştiği için rastgele sıralanmıştır. Faiz oranları değiştikçe liste güncellenmektedir. Hesaplamada 5000 TL, 36 ay vadeli kredi baz alınmıştır. 

TEB Gelir Belgesiz Kredi

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB), gelir belgesi sunamayan müşterileri için ihtiyaç kredisi çözümleri sunuyor. Banka kredi başvurusunda sadece kimlik fotokopisi istiyor ve başvuru sonuçlarını en kısa sürede size iletiyor. Gelir belgesiz kredi kampanyasını ilk çıkaran bankalar arasından olduğu için, gelir belgesiz kredi arayanların hala ilk tercihleri arasında.

Kredi Faiz oranı: %1,35

Masraflar: 30 TL

Toplam Ödeme: 6663 TL

Akbank Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi veren bankalar listemizde Akbank 2. sırada yer alıyor. Banka uygun faiz oranları ve düzenli kampanyaları ile dikkat çekiyor. Sigortasız çalışanlar için veya şuan herhangi bir işte çalışmayan müşterilerine gelir belgesiz kredi imkanı sağlıyor. Akbank gelir belgesiz kredi başvurusunu bankanın web sitesinden, en yakın Akbank şubesinden veya SMS ile yapabilirsiniz. Kredi notunuzun yeterli olması durumunda gelir belgesiz kredi başvurunuz büyük ihtimalle hızla onaylanacaktır.

Kredi Faiz oranı: %1,35

Masraflar: 30 TL

Toplam Ödeme: 6663 TL

Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi veren bir diğer banka ise Ziraat Bankası. Banka, devlet bankası olmanın güvencesi ve her il ve ilçede bulunan şubeleri ile gelir belgesiz kredi kullanacakların ilk tercihleri arasında yer alıyor. Ziraat Bankası özel bankalardan daha az kampanya düzenliyor ancak kredi faiz oranlarını süreli makul düzeyde tutarak müşteri çekmeyi başarıyor. Ziraat Bankası gelir belgesiz kredi başvurusu için en yakın Ziraat Bankası şubesine gitmeniz yeterli. Kredi başvurunuz kredi notunuzun kabul edilebilir seviyede olması durumunda kısa sürede onaylanıyor.

Kredi Faiz oranı: %1,39

Masraflar: 30 TL

Toplam Ödeme: 6715 TL

ING Bank Gelir Belgesiz Kredi

ING Bank Türkiye’ye 2007 yılında Oyak Bank’ı satın alarak giriş yaptı. “Eski köye yeni adet” sloganı ile büyük ses getirdi ve bankacılık sisteminde görülmemiş kampanyalar sunarak ilgi çekmeye devam etti. Bankanın en ilgi gören kredileri arasında ise gelir belgesiz krediler geliyor. ING gelir belgesiz kredi veren bankalar listemizde 4. sırada. Uygun faiz oranları ve kredi başvurularının hızlı sonuçlanması ile bir çok müşterinin tercihi oluyor.

Kredi Faiz oranı: %1,39

Masraflar: 30 TL

Toplam Ödeme: 6852 TL

HSBC Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi veren bankalar listemizde HSBC 5. sırada bulunuyor. Banka herhangi bir işte çalışmayan veya sigortasız çalışan, gelir belgesi veremeyen müşterileri için uygun faiz oranları ile gelir belgesiz kredi imkanı sağlıyor. Merkezi Londra’da bulunan banka, Türkiye’de aktif olarak yer alan bankalar arasında. Sürekli olarak sunduğu kredi kampanyaları ile bir çok müşteriye kredi kullandırıyor.

Kredi Faiz oranı: %1,45

Masraflar: 30 TL

Toplam Ödeme: 6795 TL

Denizbank Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi veren bir diğer banka ise Deniz bank. Banka cazip kredi kampanyaları, uygun faiz oranları ve ilgi çekici reklamları ile bir çok müşteri kazanmış durumda. Türkiye’de kredi pazarında payını her geçen gün artırıyor. Denizbank gelir belgesi sunamayan müşterilerini de unutmayarak, gelir belgesiz kredi imkanı sağlıyor. Uygun faiz oranları ile SSK’sı olmayan veya işsiz olan kişiler de kredi kullanabiliyor.

Kredi Faiz oranı: %1,48

Masraflar: 25 TL

Toplam Ödeme: 6835 TL

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi

İş Bankası’da gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında yer alıyor. Banka kredi başvurularında SSK’sız çalışan veya işsiz olan müşterilerine uygun faiz oranları ve cazip kredi seçenekleri ile kredi kullandırıyor. Gelir belgesiz kredi başvurusu için kimliğiniz ile en yakın İş Bankası şubesine gitmeniz yeterli. Kredi başvurunuz alındıktan kısa süre sonra başvuru sonucu size bildiriliyor. Gelir belgesiz kredi başvurularında en önemli kriter kredi notunuz. Kredi notunuzun yeterli olması durumunda kredi başvurunuzun kısa sürede olumlu sonuçlanacağını söyleyebiliriz.

Kredi Faiz oranı: %1,52

Masraflar: 30 TL

Toplam Ödeme: 6888 TL

Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi veren bankalar listemizde Garanti bankası 8. sırada yer alıyor. Bankanın güncel faiz oranlarının cazip olduğunu söylemek zor ancak sonraki dönemlerde kredi kampanyaları ile faiz oranları değişecektir. Herhangi bir işte çalışmayan veya sigortasız çalışan, gelir belgesi sunamayanlar Garanti Bankası gelir belgesiz kredi seçeneğini düşünebilir.

Kredi Faiz oranı: %1,65

Masraflar: 30 TL

Toplam Ödeme: 7064 TL

En Para Gelir Belgesiz Kredi

Masrafsız bankacılık sloganı ile karşımıza çıkan En Para, Finansbank güvencesi ile internet bankacılığı hizmetleri sunuyor. Normal bankacılık işlemlerinin tamamını En Para üzerinden çok daha uygun rakamlara yapabiliyorsunuz. Şubesiz bankacılık sisteminde masraflar çok daha düşük olduğu için, aradaki fark, müşterinin kazancı oluyor. En para sürekli olarak sunduğu cazip faiz oranları ile dikkat çekiyor ve işsizlere, SSK’sız çalışanlara da gelir belgesiz kredi imkanı sunuyor.

Kredi Faiz oranı: %1,42

Masraflar: Masrafsız

Toplam Ödeme: 6731 TL

Vakıfbank Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi imkanı sağlayan bir diğer devlet bankası ise Vakıf Bank. Uygun faiz oranları ile gelir belgesi sunamayan müşterilerine gelir belgesiz kredi imkanı sağlıyor. Ziraat Bankası gibi şube sayısının yüksek olması avantajı ile bir çok kişi tarafından kredi kullanımlarında tercih ediliyor.

Kredi Faiz oranı: %1,39

Masraflar: 30 TL

Toplam Ödeme: 6795 TL

Gelir Belgesiz Kefilsiz Kredi

Gelir belgesiz kredi sunan bankaların bazıları kendilerini sağlama almak adına, gelir belgesi yerine sizden kefil göstermenizi talep edebilir. Kredi kullanırken, en olumsuz durumları da göz önüne almanız gerekiyor. Kredi ödemelerinizi yapamamanız durumunda, genellikle en yakınlardan seçilen kefilin ne gibi durumlarla karşı karşıya kalacağını tahmin edersiniz. Bu yüzden gelir belgesiz kredi kullanırken, mümkünse, kefil istemeyen bankalara başvurmayı tercih edin. Konu hakkında detaylı bilgi için Kefilsiz Kredi yazımıza göz atabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Kredi Şartları

Gelir belgesiz kredilerde bankalar sizden maaş bordrosu istemese kredi notuna bakarak finansal durumunuz hakkında detaylı bilgiye ulaşır. Her kredi de olduğu gibi bu kredide de en önemli kriter kredi notunuz.

Gelir belgesiz kredilerde banka sabit geliriniz olmadığı için, kredinin ödenmemesi durumunda maaş haczi koyamadığı için kredi notunuzun normal kredilerde aranan kriterden biraz daha yüksek olmasını isteyebilir. Gelir belgesiz kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu sorgulamanız iyi olacaktır. Ücretsiz kredi notu sorgulama için ilgili makaleye göz atabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan 5000 TL Kredi Veren 10 Banka başlıklı makalemizde 5000 TL 24 ay vade, 5000 TL kredi 0 faiz ve 5000 tl kredi 36 ay hakkında bilgiler verilmektedir.


5 YORUMLAR

  1. Gelir belgesiz kredi veren bankalar artıyor. Bankalar artık önüne gelene kredi vererek tüm halkı borçlandıracak, sonrada bizi kölesi yapacak sanırım.

  2. Merhaba Mehmet bey, yazıdaki bankalara internet üzerinden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

  3. Ben hepsine giriyorum aylık net ücret istiyor ben yeni işyeri açacağım şuan net ücretim yok nasıl çekicem krediyi bilgi verirmsiniz

  4. Merhaba Arif bey,
    Kredi notunuz yeterli ise kredi çekmekte zorlanmazsınız. En kötü ihtimal banka size biraz yüksek faiz ile kredi sağlayacaktır. Ancak öncelikle kredi notunuzu kontrol etmenizi öneririz.

YORUM YAZ