Garanti Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Türkiye’nin en genç ve yenilikçi bankalarından biri olan Garanti Bankası, internet bankacılığında en gelişmiş sistemlerden birine sahip. Eğer siz de Garanti Bankası müşterisi iseniz ve hayatınızda büyük kolaylık sağlayacak internet bankacılığını kullanmak istiyorsanız. Garanti Bankası internet şifresi alma yazımıza göz atabilirsiniz.

“Türkiye’nin en hızlı ve en kolay internet şubesi” sloganıyla internet bankacılığı reklamlarını yapan Garanti Bankası bu konuda bir hayli iddialı. Genç ve dinamik yapısıyla gelişime ve teknolojiye çok rahat ayak uyduran Garanti Bankasının internet şubesini kullanmak istiyorsanız öncelikle bir kaç işlemi gerçekleştirmeniz gerekiyor. Eğer Garanti Bankasında bir hesabınız veya kredi kartınız varsa aşağıdaki işlemleri gerçekleştirerek internet bankacılığını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Şubesi Şifresi Nasıl Alınır?

Eğer Garanti Bankası internet şubesini kullanmak istiyorsanız öncelikle Garanti Bankası müşterisi olmanız gerekiyor. Garanti Bankasından bir hesap veya kredi kartı sahibiyseniz, internet şubesini kullanabilirsiniz demektir. Aşağıdaki işlem basamaklarını uygulayarak Garanti Bankası şifrenizi alabilirsiniz.

 1. Garanti Bankası web sitesinden “internet bankacılığı” sekmesini tıkladıktan sonra karşınıza çıkan yeni sayfada sağ tarafta bulunan “parola al” sekmesini seçmeniz gerekiyor.
 2. Yönlendirildiğiniz yeni sayfada sizden “müşteri numaranız veya TC. kimlik numaranız” istenilmektedir.
 3. İstenilen bilgileri girmenizin ardından sizden kart şifre bilgisi talep edilmektedir. Bu bilgiyi de girdikten sonra artık parolanızı alabilirsiniz.
 4. Tüm bu işlemlerin dışında “Alo Garanti 444 0 333” numaralı telefonu arayarak internet şubesi şifrenizi alabilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Şifresini Unuttum

Garanti Bankası internet şubesi şifrenizi daha önce aldınız ancak unuttunuz mu? Gelin hangi yolu izleyeceğinize göz atalım.

 • 444 0 333 numaralı Garanti Bankası telefon bankacılığını arayarak Alo Garanti şifre/parola işlemleri seçeneğini seçin,
 • Müşteri Numaranızı, Kredi Kartı ya da ATM kart numaranızı, kartınızın şifresini ve Son kullanma tarihini sesli yanıt sistemine doğru şekilde girin,
 • Garanti Bankası tarafından kartın size ait olduğu kontrolü yapıldıktan sonra sesli yanıt sistemi tarafından yeni şifreniz size bildirilir.

Yeni şifrenizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Unutmadan ekleyelim, internet bankacılığı şifrenizi veya bankacılıkla ilgili tüm şifrelerinizi kimse ile paylaşmayın. Banka görevlileri ile dahi!

Garanti Bankası İnternet Şifresi Değiştirme

Garanti Bankası internet şifrenizi güvenlik nedeni yada farklı sebeplerden ötürü değiştirmek isterseniz, basit bir kaç adımla işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken, 444 0 333 numaralı Garanti Bankası telefon bankacılığını arayarak, “Alo Garanti Şifre ve Parola İşlemleri” isimli bölümü tuşlamak. Buradan Garanti Bankası internet şubesi şifrenizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Bir diğer yol ise internet üzerinden Garanti Bankası internet şifresi değiştirmedir. Şu bağlantıya tıklayarak, şifrenizi hızlıca değiştirebilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Şubesi Şifrem Bloke Oldu

Garanti Bankası internet şifreniz hatalı girişler sonucu, güvenlik önlemleri nedeniyle bloke edilir. Ufak bir kaç adımla şifrenizi tekrar alabilirsiniz. Şifre bloke durumlarında, şifre değiştirme prosedürlerinin aynısı uygulanır. Alo Garantiyi arayarak veya yukarıda verdiğimiz bağlantıdan yeni şifrenizi alabilirsiniz.

Garanti Bankası İnternet Şubesinin Özellikleri Nelerdir?

Garanti Bankası internet erişiminin olduğu her yerde artık elinizin altında. 7 gün 24 saat hizmetinizde olan sisteme, müşteri numaranız veya kimlik numaranızla birlikte aldığınız parola ile giriş yapabilirsiniz.

İnternet bankacılığı ile para çekme işlemi hariç tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilir, her türlü yatırım, döviz alım – satımı yapabilirsiniz.

Garanti Bankasının müşteri istekleri ve kullanım kolaylığı dikkate alınarak yenilediği internet bankacılığı sistemi, işlemlerinizde size zaman tasarrufu sağlayacak.

Garanti Bankası İnternet Şubesi ile Hangi İşlemleri Gerçekleştirebilirim?

Garanti Bankası internet şubesi ile hemen hemen bütün bankacılık işlemlerinizi tek tuşla halledebilirsiniz. Garanti Bankası internet bankacılığı ile;

 • 7/24 hesaplarınızı kontrol edebilir,
 • Dekont alabilir,
 • Yatırım yapabilir, yatırımlarınızı kontrol edebilir,
 • Faturalarınızı ve kredilerinizi ödeyebilir,
 • Hisse senedi işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.
 • Bankacılık işlemlerinde para çekme haricinde aklınıza gelen her işlemi, Garanti Bankası internet bankacılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası İle E – Devlete Giriş

Garanti Bankasının müşterileri için sağladığı bir diğer kolaylık ise, tek bir şifreyle e – devlet sistemine giriş yapabilmek.

Eğer e-devlet şifrenizi bilmiyorsanız Garanti Bankası internet şubesi şifreniz ile Garanti Bankasının internet şubesi üzerinden beklemeden ve ücretsiz olarak e-devlete giriş yapabilirsiniz.

Yine aynı şekilde e-devlet sisteminin sitesinden de “internet bankacılığı” sekmesine tıklayarak Garanti Bankası internet şubesi parolası ile giriş yapabilirsiniz.

Yani kısaca internet bankacılık şifreniz e-devlet şifresi olarak da kullanabilir, e-devlet üzerinden gerçekleştireceğiniz tüm işlemlerde kolaylık sağlayabilirsiniz.

Garanti Bankası İşlem Saatleri

Garanti Bankası internet Şubesi ile 24 saat gerçekleştirebileceğiniz işlemler;

 • Döviz alım satımı
 • Kredi kartı işlemleri
 • Havale
 • Hisse senedi işlemleri
 • Vergi ödemeleri
 • A tipi yatırım fonu ve B tipi yatırım fonu

Garanti Bankası internet şubesi şifre alma konusu hakkında merak ettiklerinizi ve görüşlerinizi yorum bölümüne yazabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası İnternet Şifresi Alma başlıklı makalemizde internet bankacılığı şifre alma, internet şifresi ve internet şubesi hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ