Garanti Bankası EFT Saati

Farklı bankalar arası para gönderim işlemine eft denir. EFT işlemleri ise günün belirli saatleri yapılır. Bu yazımızda Garanti Bankası EFT saati hakkında detaylı bilgi vereceğiz.


 

Garanti Bankası EFT Saati Başlangıcı: 09:00 – Garanti EFT Saati Bitişi: 17:15


 

Garanti Bankası Swift Kodu :TGBATRIS – Garanti Bankası EFT Kodu :0062


 

Hafta içi, yukarıda belirttiğimiz saatleri içerisinde yapılan EFT gönderimleri, kısa süre içerisinde gerçekleşir. EFT saatleri dışında yapılan para transferleri ise bir sonraki mesai gününün EFT saatinde işleme konur.

Diğer bankalarında EFT saatlerini öğrenmek istiyorsanız, EFT saatleri makalemize göz atabilirsiniz. Yazıda tüm bankaların EFT saatlerini ve EFT bitiş saatlerini bulacaksınız.

Garanti EFT Saati Kaçta Bitiyor?

EFT işlemlerini kısa sürede tamamlamak istiyorsak, EFT saati bitmeden gerçekleştirmemiz gerekiyor. Garanti Bankası’nın EFT saati bitişi ise 17:15‘tir. Banka daha önceleri 17:00’de EFT işlemlerini sonlandırırken, bu süreyi 15 dakika daha uzatarak, para transferi yapan müşterilerine kolaylık sağladı.

EFT işlemleri saatinde yapılmadığı taktirde, para transferinin sonuçlanması uzun zaman alacaktır. Günün her saati, haftanın her günü EFT işlemini başlatabilirsiniz ancak EFT gönderimi, mesai gününde, EFT saatinin başlaması ile tamamlanır.

Garanti Bankası EFT Saati Kaçta Başlıyor?

Bildiğiniz gibi EFT gönderimleri yalnızca EFT saatlerinde işleme konur. Daha önce yapacağınız para transferleri ancak EFT saatinin başlaması ile karşı hesaba ulaşır. Garanti Bankasının EFT başlangıç saati ise 09:00’dur. Bu saatten sonra yapacağınız EFT işlemleri kısa süre içinde sonuçlanacaktır.

EFT işlemleri genel olarak bütün bankalar tarafından müşterilerine sunulan bir hizmettir EFT işlemelerinde bankaların gösterdikleri farklılıklar EFT işlemi ücretleri ve EFT saati konularında yaşanan farklı belirlemelerdir.  EFT saati kaça kadar? Para transferleri işlemleri EFT saatleri müşteriler açısından önemlidir. Bu süreler bankalar tarafından kendilerine özel olarak belirlenmektedir.

Garanti Bankası EFT saatleri yapılan yeni düzenlemeler sonrasında müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda değiştirilmiştir.

Banka kuruluş amaçları arasında yer alan müşteri memnuniyeti anlayışı nedeni ile EFT işlemleri saatlerinde değişikliğe gitmiştir. Banka EFT saatleri kaça kadar? Garanti Bankası son düzenlemelerine göre EFT işlemleri başlangıç saati 09:00 ve EFT işlemleri bitiş saati 17:15 olarak belirlenmiştir. Banka yapmış olduğu düzenlemeler ile EFT bitiş saatini 15 dakika ileri alarak müşterilerine EFT işlemlerinde zaman kazandırmayı amaçlamıştır. Müşteriler EFT işlemlerinin Garanti Bankası internet bankacılığı, mobil bankacılık ve telefon bankacılığı kanalları üzerinden yapabilmektedirler.

Banka tarafından belirlenen saat aralıklarında gerçekleştirilen EFT para transfer işlemleri karşı tarafın hesabına aynı gün içinde ulaşmaktadır. Müşterilerinin Garanti Bankası hesapları üzerinden belirlenen saatler dışında gerçekleştirdikleri para transfer işlemleri diğer bankalarda da olduğu gibi ertesi gün mesai saati başlangıcında sonuçlanmaktadır. Haftanın son günü belirlenen saatler dışında gerçekleştirilen para transfer işlemleri hafta sonunu takip eden ilk iş gününde sonuçlanmaktadır. Belirlenen saat aralıklarına dikkat edilerek gerçekleştirilen para transferi işlemleri kısa sürede sonuçlanmaktadır.

Türkiye’de hizmet veren müşteri ihtiyaçları ve memnuniyetini sağlamayı amaç edinen özel girişim bankaları arasında yer alan Garanti Bankası kuruluşundan bugüne müşterilerine iyi hizmet vermeyi amaçlamıştır. Garanti Bankası tarafından müşterilerine farklı finansal alanlarda farklı hizmetler sunmaktadır. Banka tarafından müşterilerine sunulan finansal işlemlerden biride EFT para transferi işlemleridir.


Bir önceki yazımız olan Finansbank EFT Saatleri başlıklı makalemizde eft, finansbank ve Finansbank EFT Saati Kaça Kadar hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ