Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredide Son Durum

Ekonominin sıkışması ile birlikte zor duruma düşen esnafı kurtarmak için 30 bin faizsiz kredi verilmesi planlandı. Faizsiz kredi desteğinin 2017’de de çıkacağı net şekilde konuşuluyor. İşte tüm detaylarıyla esnafa 30 bin faizsiz kredi şartları ve çıkış tarihi.

Esnafa Faizsiz Kredi

Daha önceleri esnaf için çıkan faizsiz kredilerde kurnazlık yapan kooperatifler, kredi masraflarını 4-5 bin TL gibi uçuk rakamlar belirleyerek, faizsiz kavramının içini boşalttılar ve kredileri faizli kredilerle aynı duruma getirdiler. Bu durumun suistimal edildiğini gören devlet bu sefer önlem aldı ve esnafa faizsiz kredide kredi masrafını 500 TL ile sınırlandırdı. Bu şartlar altında esnaf için faizsiz kredi büyük nimet.

Bildiğiniz gibi ekonomi yükselen dolar, euro, akaryakıt ve hammadde ücretleri sonrası büyük bir darboğaza girdi ve her ekonomik krizde olduğu gibi ilk etkilenen küçük esnaf oldu. Ekonomik krizlerde, kapitalist sistemde tüm sistem birbirine bağlıdır ve bağlardan biri koptuğunda diğerlerinin de temeli sarsılır. Bunu çok iyi bilen yönetimler küçük esnafı da bir şekilde ayakta tutmak zorundadır. Bu nedenle esnafımıza 0 faizli kredi desteği veriliyor.

Göz At: Sıfır Faizli Kredi

Esnafa Faizsiz Kredi Ne Zaman Verilecek? 

2017 yılında tekrar verilmesine kesin gözüyle bakılan esnafa faizsiz 30 bin kredi için bekleyiş sürüyor. Henüz netleşmeyen kredi verilme zamanının yakın zamanda belirleneceğini düşünüyoruz. Tahminlerimize göre 2017 3. çeyrekte faizsiz krediler esnafa verilmeye başlanacak.

Faizsiz Kredi Kaç Taksit Olacak?

Esnafa verilecek 30 bin faizsiz kredi 60 aya kadar taksitlendirilecek. 60 ay vade ile alacağınız faizsiz kredi enflasyon koşullarında dahi sizi büyük kara sokacaktır. Her sene %10 değer kaybeden paramız karşısında sadece 500 TL masrafla alınacak 30 000 TL hiç bir şey yapmasanız dahi sizi kar ettirir.

Esnaf Kredisi Nereden Alınır?

Konuda bahsi geçen esnafa 30 bin faizsiz kredi KOSGEB ile karıştırılmamalıdır. bu krediyi KOSGEB değil Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi tarafindan verilecektir. Halkbank ile ortaklaşa yürütülen çalışmada, kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanması durumunda paranızı Halk Bankasından çekeceksiniz.

Faydalı: Esnaf Kefalet Kredisi Hesaplama

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır?

Ülkemizde bulunan 2 milyon esnaf ve sanatkardan ihtiyacı olanlar belirlenerek, ödeyebilecekleri tutara göre faizsiz kredi verilecek. Kayıtlı olduğunuz Esnaf Kooperatifinden başvuru yapacaksınız. Kooperatif ön incelemeyi onaylarsa dosyanız Halk Bankasına gönderilecek. Halk Bankasında yapılacak soruşturma sonrası onay olursa, krediniz bankaya yatacak ve çekebileceksiniz. Detaylı bilgi için Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kredisi Nasıl Çekilir yazımıza göz atabilirsiniz.

Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi konusu hakkında sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan BCH Nedir? başlıklı makalemizde bch faiz hesaplama, bch kredi ve bch ne demek hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ