Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama

Ülkemizde iş hayatının canlandırılması, istihdamın artırılması, yeni iş imkanlarının artırılması amacıyla girişimcilerin ve girişimciliğin desteklenmesi amacıyla birçok proje hayata geçirilmiştir. Bununla birlikte mevcut işlerini geliştirmek ya da büyütmek isteyenler de bu projelere dahil edilmiştir. Bu projelerin en yenilerinden birisi olan, faizsiz kredi imkanı sağlayan ve esnafa özel olan esnaf kefalet kredisi hakkında sizlere kısaca bilgi vermeye çalışacak, esnaf kefalet kredi hesaplama nasıl yapılır örnek tablolarla anlamanıza yardımcı olacağız.

Esnaf Kefalet Kredisi

Öncelikle; Ensaf kefalet kredisi en çok ne kadar verilir sorusuna cevap verelim. Bu rakam 30 bin TL ‘dir. 30 bin TL ‘ye kadar istenilen meblağda esnaf kefalet kredisi çekilebilmektedir. Esnaf kefalet kredisi vade oranı ise en fazla 60 ay olacaktır.

İlgili: Esnaf ve Sanatkarlar Odası Kredisi

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Esnaf kefalet kredisi uygulaması daha önce de hayata geçirilmiş ancak yapılan kesintiler nedeniyle çok tepki çekmiştir. İkinci versiyonunda ise bu kesintiler azaltılmış ve daha kullanışlı hale getirilmiştir. Bununla birlikte esnaf kefalet kredisi kullananların sayısı artmıştır. En son haliyle esnaf kefalet kredisi kesintisi 500 TL olarak belirlenmiştir. Bu meblağdan fazla kesinti yapılamayacaktır.

Faydalı: Kredi Veren Kurumlar

            Esnaf kefalet kredisi hesaplama konusunda da hemen küçük bir örnek verelim ve şablonumuzu oluşturalım. 30.000 TL esnaf kefalet kredisi için taksit hesaplama için; kredide herhangi bir faiz olmadığı için direkt vadeye bölmemiz yeterli olacaktır.

30.000 TL için 60 ay vadede aylık ödemeler; 500 TL,

25.000 TL için 60 ay vadede aylık ödemeler; 417 TL,

20.000 TL için 60 ay vadede aylık ödemeler; 334 TL şeklinde olacaktır.

Esnaf Kefalet Kredi Başvurusu

Esnaf kefalet kredisi başvurusu adından da anlaşılacağı üzere Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ‘ne yapılacaktır. Bu kurum tarafından başvurunuzun onaylanması ile birlikte para Halkbank tarafından verilecektir. Ancak Halkbank ‘ın da gerekli şartları taşımayan adaylar için krediyi iptal etme yetkisi saklıdır.

Ne kadar Esnaf kefalet kredisi alabilirim diye de kafanız karışmasına gerek yok, çünkü bu tamamen sizin ortaya koyacağınız projeniz ve kredinizi nasıl nerede harcayacağınızı ispatlamanızla alakalı. Ancak kredinizin işiniz için kullanılması şart bunu unutmayın. Ayrıca kurum alınan kredinin iş için kullanılıp kullanılmadığı konusunda da bir hayli titiz davranmakta aman dikkat…

Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama konusu hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan Arıcılık Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı makalemizde arıcılık kredisi faiz oranları, arıcılık kredisi ne kadar ve kredi hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ