En Uygun Ev Kredisi

Son günlerde  artan  faiz oranları  ev almak  için  kredi çekmek isteyenleri kara kara düşündürüyor. Biz de  sizin  için en uygun  ev kredisi veren bankaları araştırdık. Bankaların belirlediği bu faiz oranları toplam ödemelerde  büyük  farklara yol açabiliyor.

En uygun ev kredisi veren bankanın  ocak 2017 itibari ile müşterilerine sunduğu  faiz arası  %0,88. Bu oran  diğer  bankalarda %1,14’e kadar çıkabiliyor.

Ev Kredisi

2017 ocak itibariyle en uygun  konut kredisi veren bankaları toplam ödemeyi baz alarak  sizin için  sıraladık.

Faydalı: Peşinatsız Ev Kredisi

En Uygun Ev Kredisi Faiz Oranları

Ev almak  isteyen ve borçsuz olarak  almaya imkanı olmayanların ilk aklına  gelen  banka kredisi  yaşanan ekonomik gelişmeler ile insanları daha detaylı olarak düşünmeye sevk etti. Artan faiz oranları yeterli birikim yapamamış ve kredi çekerek ev almak  isteyenlerin gözünü korkuttu.

Biz de en güncel  haliyle  bankaların  faiz oranlarını  araştırdık. En uygun ev kredisi veren bankaları bu liste ile öğrenebilirsiniz.

Faydalı: Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar?

ZİRAAT BANKASI

Türkiye’nin en eski ve en köklü bankalarından olan Ziraat Bankası devlet bankası olmasından kaynaklı genel olarak müşterilerine en uygun ve faiz oranı en düşük kredileri sunuyor.

Ziraat Bankasının 2017 Ocak sonu itibariyle güncel konut kredisi faiz oranı %0,88’dir. Bu oran  şuan  bankalar  arasında karşınıza çıkacak en uygun faizdir.

Örneğin Ziraat Bankasından 150.000 TL konut kredisi çekmek istiyorsanız bankanın  size sunduğu %0,88 faiz oranı ve 120 ay vade ile aylık taksitleriniz 2029 TL olacaktır. 120 ayın sonunda ödemiş olduğunuz toplam tutar yaklaşık  245.000 TL’yi bulacaktır. Bu tutar şuan Türkiye’deki Bankalar  arasındaki en uygun ödemedir. Bankalar arasındaki en uygun faiz oranını arıyorsanız  kredinizi  Ziraat Bankasından çekmenizi tavsiye ederiz.

Başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

Faydalı: Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

HALK BANKASI

Müşterilerine en uygun faiz oranını sunan bir diğer banka ise Halkbankasıdır. Konut kredisi için ince eleyip sık dokuyanlar Halkbankasının avantajlı oranlarından faydalanabilir.

Halk Bankası 2017 Ocak ayı itibariyle konut kredisinde %0,89 faiz oranı uygulamaktadır. Örneğin konut almak için bankadan 150.000 TL çekmek istiyorsanız 120 ay vade ile aylık  2039 TL ödersiniz ve çektiğiniz krediyi  toplamda yaklaşık 246.000 TL olarak ödersiniz. Bu miktar yine diğer bankalar dikkate alınınca gayet cazip olarak gözüküyor.

Başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

YAPI KREDİ BANKASI

En uygun ev kredisi veren 3. Banka Yapı ve Kredi Bankası. Yapı Kredi Bankası %0,90 faiz oranıyla müşterilerine uygun ve kolay kredi vermeyi hedefliyor. Kredi çekerken vatandaşların karşısına çıkan bürokratik engelleri en  aza indirmeyi  hedefleyen banka faiz oranları ile de müşterilerini memnun ediyor.  Yine  150.000 TL çekmek isteyen  bir kişi  120 ay vade ile aylık 2049 TL ödeyerek toplamda cebinden  247.000 TL çıkacaktır.

Başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

İŞ BANKASI

En uygun ev kredisi  veren  4. Banka olan İş Bankası müşterilerine, %0,90 faiz oranı sunmakta. Yapı Kredi ile aynı oranda olan bu miktar ile İş Bankasından kredi çeken biri  yine  aylık 2049 TL ödeyecek.  Ancak dosya masraflarındaki fark  sebebiyle İş Bankasından kredi çeken biri yaklaşık 200 TL daha fazla ödeyecektir.

Başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

AKBANK

%0,91 faiz oranıyla Akbank en uygun ev kredisi veren 5. Banka. Akbank’tan 150.000 TL ev kredisi çekerseniz 120 ay boyunca 2059 TL ödeyerek toplamda yaklaşık 249.000 TL ödemeniz gerekecektir.

Başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

VAKIF BANK

Vakıf Bank ev kredisi için müşterilerine %0,92 oran uygulamaktadır. 150.000 TL ye 120 aylık  taksit ile 2069 TL ödemeniz gerekmektedir. 120 ayın sonunda krediye ödediğiniz toplam tutar yaklaşık  250.000 TLdir.

Başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

ANADOLU BANK

Anadolu Bank müşterilerine uygun faiz oranları  sunan bankalar arasında 7. Sırada.  2017 ev kredisi oranı %0,95 olan Banka bu oran ile  150.000 TL kredi için  120 ayda aylık 2100 TL olan ödeme planlarını  müşterilerine  sunmaktadır. Anadolu Banktan bu tutarda kredi çekmek isteyen bir kişinin cebinden tüm  ödemeler ve faizler  dahil yaklaşık  253.000 TL çıkar.

Başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

QNB Finansbank

QNB Finans Bank’ın sunduğu konut kredisi faiz oranı %0,95’tir. Yine  krediyi 150.000 TL’den hesaplanacak olursak aylık  ödemesi gereken tutar 120 ay vade ile 2100 TL’dir. Kredinin sonunda ödediğimiz tutar  yaklaşık 253.000 TLyi bulacaktır.

Başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

TEB (TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI)

TEB’in müşterilerine sunduğu faiz  oranı  ve 150.000 TL için sunduğu ödeme planındaki aylık ödemeler QNB Finansbank ile aynıdır. Ancak toplam ödeme tutarı dosya ve sigorta masraflarından kaynaklı olarak farklılık göstermektedir.

Başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

Faydalı: Konut Kredisi Faizleri Ne Zaman Düşer

GARANTİ BANKASI

Garanti bankası en uygun ev kredisi veren banka sıralamasında  %1,05 oranla 10. sırada yer almaktadır. Garanti Bankasından ev almak için 120 ay vade ile  150.000 TL çekerseniz aylık taksitleriniz 2204 TL toplam ödemeniz de 266.000 TL olacaktır.

Başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

Faiz oranları geçmiş döneme göre yüksek gelebilir ancak faizler düştüğünde borcunuzu yapılandırabilirsiniz.

Ev Kredisi Yapılandırma

Ev kredileri geçmiş dönemlerde çok uygun faiz oranlarına geriledi ve bu dönem bir çok kişi ev sahibi oldu. Faiz oranları yüksek diye üzülmeyin, faizler düştüğünde borcunuzu yapılandırarak güncel faiz oranlarından faydalanabilirsiniz.

Detaylı bilgi için: Konut Kredisi Yapılandırma yazımıza göz atabilirsiniz.

Konut kredisi çekerken, en uygun kredinin ödeyebileceğiniz kredi olduğunu unutmayın. Ev kredilerini diğer krediler ile karıştırmayın. Ev kredileri uzun yıllar ödenen borçlardır ve bu süreçte başınıza bir çok şey gelebileceğini de hesaba katın. Borç vadesi uzadıkça faiz artıyor biliyoruz ancak uzun sürede ödemek hiç ödeyemeyip evden olmaktan iyidir.

En uygun ev kredisi konusu hakkında sorularınızı yorum bölümünden sorabilirsiniz. 


Bir önceki yazımız olan Konut Kredisi Kaç Günde Çıkar? başlıklı makalemizde konut kredisi, konut kredisi onay süreci ve konut kredisi onaylanma süresi hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ