En iyi kredi kartı hangisi? Yeni kredi kartı alacak herkesin merak ettiği bir soru. Bu yazımızda size kredi kartları içinden en avantajlılarını seçtik.

Kredi kartı kullanımı dikkat edilmesi gereken bir konu. Zor zamanlarımızda yada taksit avantajlarıyla kredi kartı kurtarıcımız olabiliyor, ancak yanlış kullanım sonucu borç batağına düşmek çok zor değil. Bu yüzden size tek bir kredi kartı kullanmanızı öneriyoruz.

Tek kredi kartı kullanacaksak, kullandığımız kredi kartı en iyi kredi kartı olmalı. Tabi herkesin kendi yaşam stiline göre bir kart seçmesi gerek. Örnek vermek gerekirse, çok fazla uçak yolculuğu yapıyorsanız, bedava mil kampanyası olan kartlar arasından seçim yapmak doğru olacaktır. Taksitli alışverişi sevenlerin ise taksit kampanyaları bol olan bi kredi kartı seçmesi gerekiyor.

Tüm kredi kartları içinde kullanımı en yaygın, kampanyası en bol, avantajları fazla olan kredi kartlarını sizler için seçtik. Gelin en iyi kredi kartı hangisi beraber göz atalım.

  • Yapı Kredi – Worldcard 

World Card, Türkiye’de kullanımı en yaygın kredi kartıdır. Üye iş yerlerinde yapacağınız alışverişlerde taksit ve world puan kazanma imkanı bulunuyor. Hemen hemen gireceğiniz her mağazada Worldcard üyeliği görebilirsiniz. Özellikle taksitli alışveriş yapmayı sevenlerin tercih edebileceği bir kredi kartı.

  • Garanti Bankası – Bonus Card

Bonus Card, Wordcard’tan sonra, kullanıcı sayısında ikinci sırada. Kampanya ve avantajları bol bir kredi kartı. Kullanım tarzınıza göre farklı avantajlar sunan Bonus Card çeşitleri mevcut. Sizin için en uygun olanı seçip, kullanmaya başlayabilirsiniz. Bonus Card ile anlaşmalı iş yeri sayısı da bir hayli fazla. Bu karta sahipseniz, gireceğiniz çoğu mağazada kampanyası olduğunu göreceksiniz.

  • Akbank – Axess

Axess kredi kartı, en iyi kredi kartı listemizde 3. kart seçeneği. Diğer iki kredi kartı kadar olmasa da, Axess de kullanıcılarına bir çok ve kampanya sunuyor. Üye işyeri bakımından da Türkiye’de 3. sırada. Hali hazırda Akbank müşterisi iseniz, kolayca kredi kartı başvurusu yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz. Bir çok mağaza da  Axess’e özel taksit kampanyası bulunuyor. Örneğin şuan ikea’da Axess kart ile yapacağınız alışverişlerde, peşin fiyatına ekstra taksit imkanı bulunuyor.

  • İş Bankası – Maximum Kart

Maximum kart, Türkiye’de en çok kullanılan 4. kredi kartı. En iyi kredi kartı listemizde de 4. sırada. Sunduğu kampanya ve avantajlar bakımından diğer kredi kartlarından az kalır yanı yok. Maximum Kart Bir çok mağaza ve üye iş yerinde çeşitli kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

  • Finansbank – CardFinans

CardFinans, Türkiye’de kullanım sıklığında 5. sırada. Kampanya, avantaj ve üye işyeri bakımından da aynı sırada diyebiliriz. Kart, en iyi kredi kartı listemizde 5. sırada. Hali hazırda Finans Bank müşterisi iseniz CardFinans alıp kullanabilirsiniz. Durum farklıysa listenin ilk sıralarına göz atmanızı öneririz. Kredi kartının üye iş yeri sayısı az değil ancak daha fazla üye işyeri olan kredi kartları mevcut. Burada sizin kredi kartı kullanım tarzınız önemli.

  • ING Kredi Kartı

ING Bankasının sunduğu kredi kartları, ING Bonus ve ING Pegasus kart olarak ikiye ayrılıyor. Taksitli alışveriş yapanlar için ING Bonus, çok fazla uçak seyahati yapanlar için ise ING Pegasus’u öneriyoruz. ING kredi kartları, en iyi kredi kartı listemizde 6. sırada. Üye işyeri bakımından diğer kartlar kadar parlak bir tablo çizmese de, her geçen gün üye işyeri sayısını artırıyor. Bankanın mevcut müşterisi iseniz, bu kredi kartını seçebilirsiniz.

Öğrenciler için en iyi kredi kartı. Bkz: Öğrenci Kredi Kartı

Listenin başından alta doğru en iyi kredi kartlarını sizler için sıraladık. Genel olarak baktığımızda, en fazla kullanım oranı ve en fazla kampanya sunan kredi kartı, en çok kullanılan kredi kartı. Siz zaten işinizi biliyor, araştırıyorsunuz:) biz sadece araştırmanızı kolaylaştırdık.


Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı makalemizde kredi kartı, kredi kartı alırken nelere dikkat edilmeli ve kredi kartı alırken nelere dikkat etmeliyiz hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ