Eminevim Sistemi Nedir? Nasıl Ev Satıyorlar?

İçindekiler

Eminevim Güvenilir Mi?

Konut sahibi olmak isteyenler, neredeyse her gün bankalar tarafından sunulan konut kredilerini ve konut sahibi olmak isteyen kişiler için geliştirilen kampanyaları takip etmektedirler. Fakat, konut kredileri her ne kadar geçmişe dönük incelendiğinde düşük seviyelerde karşımıza çıkıyor olsa da, 120 ay gibi uzun bir vadede alındığında neredeyse ana paranın iki katı kadar faize yol açtığı bilinmektedir. Bundan dolayı da kişiler hem faiz ödemeden hem de zorlanmadan en kısa sürede konut sahibi olmanın yollarını aramaktadır. Burada ise karşılarına Eminevim çıkacaktır. Genellikle Eminevim güvenilir mi gibi sorularla kişiler kendilerine ön yargılar yaratıyor olsa da, Eminevim sisteminin faizsiz ve güvenilir bir şekilde kullanıcıların ev sahibi olmalarını sağladığı görülmektedir.

Eminevim’den Nasıl Ev Alınır?

Eminevim güvenilir mi ya da gerçekten faizsiz hizmet mi veriyorlar gibi soruları araştırmadan önce, kişilerin Eminevim sisteminin detaylarına bakması daha doğru olacaktır. Şuan sistemin işleyişini kısaca özetleyecek olursak, ev alma konusunda kişilere herhangi bir kredi verilmediğini en başta belirtmeliyiz. Çünkü Eminevim hizmetlerinde, kişilerin kendi ana paraları ile ev almaları ve ana para tamamlanana kadar da kişilerin çoktan ev sahibi olmalarının amaçlandığını görmekteyiz. Çünkü, sisteme kayıt olan kişiler, kendi belirlediği bütçeler ile Eminevim gruplarına kayıt yapılıyor ve burada da her ay düzenli ödeme yapmaları sağlanıyor.

Sisteme kayıt olan kişiler, aynı zamanda da bir sözleşme imzalamaktadırlar. Sözleşme sonrasında her grubun aylık olarak yatırdığı para, zaten bir konut alabilecek seviyede birikmektedir. Havuzda birikilen paralar ile de her ay en az bir kişinin konut sahibi olması sağlanmaktadır. Bunun için de bir kura sistemi bulunmaktadır.

Tamamen Noter huzurunda yapılan kura çekimlerinde, her gruptan bir kişinin ev sahibi olması sağlanmaktadır. Bu sayede, sisteme kayıt olalı daha birkaç ay olmuş olsa bile, ev sahibi olmanız mümkündür. Eğer kurada sizin adınız çıkarsa, başta belirtmiş olduğunuz bütçe doğrultusunda eviniz satın alınıyor ve sizler de farklı bir eve kira ödemek yerine kendi evinizde oturuyor ve kira olarak da Eminevim sistemine olan ödemelerinizi yapıyorsunuz. Sisteme yapacağınız ödemeler, elbette belirli bir süre için geçerli oluyor ve burada da sisteme kayıt işlemi sırasında yapılan sözleşmede, hangi vade ile ödeme yapacağınız belirtilmektedir.

Eminevim Avantajları Nelerdir?

Görüldüğü gibi Eminevim güvenilir mi gibi bir tereddütü olanlar için birçok farklı cevap verilmesi mümkündür. Ülkemizde 25 yıllık geçmişi olan ve binlerce kişinin de hem faizsiz hem de hızlı bir şekilde ev sahibi olmasını sağlayan sistem, tamamen resmi olarak faaliyetini sürdürmektedir. Sisteme kayıt olanların sağladığı avantajlara bakacak olursak, hem resmi işlemler yapıldığından dolayı idari problemlerin yaşanmadığını hem de kısa sürede düşük bütçeli kişilerin bile yüksek faiz masraflarına boyun eğmeden kendi konutlarının sahibi olabileceklerini belirtebiliriz.


Bir önceki yazımız olan Emeklilere Faizsiz Kredi başlıklı makalemizde emekliye kredi ve faizsiz kredi hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ