Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Dosya masrafları kredi çekenlerin ortak problemi, bu yüzden sizler için dosya masrafsız kredi veren bankalar araştırması yaptık ve en avantajlı olanları listemize ekledik.

Kredi kullanımı arttıkça bankaların kar oranı artıyor ve buna rağmen sürekli yeni kazanç yolları bularak, servetlerine servet katıyorlar. Ancak bankalar arası rekabet biraz olsun tabloyu lehimize çeviriyor ve dosya masrafsız kredi imkanı sağlıyor. Bankalar kredi kullandırırken dosya masrafı adı altında sizden bir ücret alıyor. Dosya masrafları, kredi ödemelerine yansıtılıyor veya verilecek kredi miktarından tek seferde kesiliyor.

Dosya masrafsız kredi veren bankalar
Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Aylık faiz oranlarını düşük gösteren banka, dosya masrafı adı altında ek ücret alarak hepimizi bir nevi kandırıyor. Dosya masrafını toplam kredi ödemenize ekleyip, faiz oranını tekrar hesapladığınızda ne kadar fark ettiğini göreceksiniz.

Bu durumdan bir çok insanın şikayetçi olması ve bankalar arası rekabet, dosya masrafsız kredi ürünlerinin ortaya çıkmasını sağladı. Şimdi dosya masrafsız kredi veren bankalar listemize göz atalım.

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar Listesi

Masrafsız kredi listemize geçmeden önce, bankaların masraf almadığı kredilerde faiz oranlarını artırdığını bilmeniz gerekiyor. Yani oyun içinde oyun var 🙂 ancak biz yinede en uygun hangisi ise ona yöneleceğiz. Kredi araştırması yaparken toplam ödeme tutarına özellikle dikkat etmelisiniz. Faiz oranının düşüklüğü yada dosya masrafının olmaması sizi yanıltmasın. Önemli olan toplam ödeyeceğiniz tutar. Yani komisyonsuz kredi diye hemen atlamayın.

Kredi hesaplamalarında 10 000TL kredi tutarı ve 12 ay vade baz alınmıştır. 


ING Bank Masrafsız Kredi

ING Bank ara ara kredi kampanyası yaparak normalde yüksek olan kredi faiz oranlarını aşağı çekiyor. Şuan masrafsız kredi veren bankalar içinde en düşük faizi sunan banka. Kredi kullanırken hiç bir ek masraf ödemiyorsunuz.

Kredi Faiz Oranı: %1,30


 

Deniz Bank Dosya Masrafsız Kredi

Deniz Bank’da dosya masrafsız kredi imkanı sunuyor. Bankadan çekeceğiniz kredi için ek bir masraf ödemiyorsunuz ve kredi faiz oranı listemizde 2. sıraya gelecek kadar düşük. Deniz Bank’da normalde faizleri yüksek tutan bir banka ancak dönem dönem cazip kredi kampanyaları ile dikkat çekiyor.

Kredi Faiz Oranı: %1,31


 

Türkiye İş Bankası Masrafsız Kredi

Dosya masrafsız kredi veren bankalar listemizde İş Bankası 3. sırayı alıyor. Diğer iki bankaya yakın, cazip faiz oranı ile banka tüketicilere dosya masrafsız kredi imkanı sunuyor. TC. kimlik numaranızla anında kredi başvurusu yapma imkanınız var.

Kredi Faiz Oranı: %1,32


 

Halk Bankası Dosya Masrafsız Kredi

Halk Bankası dosya masrafsız kredi veren bankalar listemizde 4. sırayı alsa da, diğer bankalar belirli dönemlerde faiz indirimi yaparken, Halk Bankası sürekli olarak kredi faizlerini düşük tutuyor. Kredi kampanyalarını her zaman denk getirmek mümkün olmuyor, böyle durumlarda Halk Bank’a kredi başvurusu yapmak mantıklı gözüküyor. Banka tüketicilere dosya masrafı yansıtmadan ihtiyaç kredisi sunuyor. Kredi faiz oranı ise diğer bankalardan az bir farkla, daha yüksek

Kredi Faiz Oranı: %1,33


Genel tabloya baktığınızda kredi faiz oranlarının normal kredilerden yüksek olduğunu göreceksiniz. E nerde o zaman bu işin karı dediğinizi duyar gibiyim 🙂 Ancak toplam ödeme tutarına dikkat etmek gerekiyor. İhtiyaç kredileri ve dosya masrafsız kredileri toplam ödeme tutarına göre kıyaslarsanız en doğru sonucu elde edersiniz.

 


Bir önceki yazımız olan Tüketici Kredi Vadeleri Uzayacak mı? başlıklı makalemizde kredi vadeleri uzayacakmı ve kredi vadesi uzuyor hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ