Denizbank Kurtaran Hesap Nedir? Nasıl Açılır?

DENİZBANK KURTARAN HESAP NEDİR NASIL AÇILIR FAİZ ORANLARI

Hayatımızda her şey her zaman yolunda gitmeyebilir ya da planlarımız ve hesaplarımız her zaman tutmayabilir. Özellikle bu plan ve hesaplardaki aksamaların, hayatımızın maddi kısımları ile ilgili yani ekonomimizle paramızla ilgili olması halinde ise sıkıntımız ikiye katlanmaktadır. 1 günlüğüne ihtiyaç duyduğumuz 1000 TL parayı kimseden bulamayız. Bunun için bankadan kredi çeksek bir sürü uzun vade, faiz, hayat sigortası, vs. gibi sorunlar…

Tüketicinin bu sıkıntısını gören Denizbank bu konuda Kurtaran Hesap adı altında müthiş bir çözüme imza atmış. Bu yazımızda sizler için bu konuda araştırmalara yaparak Denizbank kurtaran hesap nedir nasıl açılır faiz oranları nedir kısaca bilgi vermeye çalışacağız.

Denizbank Kurtaran hesap; hesabınızda yeterli miktarda paranız olmasa bile belli limitler dahilinde hesabınızdan para çekmenizi, hatta bu çektiğiniz parayı arzu etmeniz halinde 3 ay, 6 ay, 9 ay ya da 12 aya kadar taksitler halinde geri ödemenizi sağlayan bir kredili bakiye hesabıdır. Denizbank kurtaran hesapta; paranın kullanıldığı gün kadar faiz işlemektedir. Eğer parayı kullanmazsanız herhangi bir faiz ödemesi yapmazsınız. Taksitli işlemlerde en az çekim tutarı 200 TL ‘dir. İlk taksidin ödeme tarihi, sonraki ayın son iş günü olarak hesaplanacaktır. Ancak taksitinizi ödeyememeniz halinde de üzülmeyin, limitinizin yettiği yere kadar borcunuz tekrar Denizbank kurtaran hesaptan transfer edilir ve sadece bu borç kadar faiz işletilecektir. Ancak Denizbank kurtaran hesapta da tıpkı kredi kartlarında olduğu gibi asgari ödeme miktarı bulunmaktadır.

Denizbank kurtaran hesap başvuru işlemi ise; cep telefonunuzdan “KURTARAN TCKİMLİKNO” şeklinde 3280 ‘e mesaj atmanız (Örn; KURTARAN 12345578990) suretiyle yapılabilmektedir. Başvurunuz 5 dakikada sonuçlanacak ve size bilgi mesajı gelecektir. Olumlu sonuçlanan müşterilerin hesap limiti de bildirilecektir. Onayın alınması ile birlikte size en yakın Denizbank şubesine adınıza kayıtlı herhangi bir fatura ya da ikametgah belgesi ile gitmeniz gerekecektir. Denizbank kurtaran hesap faiz oranı aylık % 2,02 ‘dir.

Denizbank kurtaran hesap avantajlarından birisi de Electron ve Maestro Kart kabul edilen iş yerlerinde alışverişlerde kullanılabiliyor olmasıdır.


Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi başlıklı makalemizde inşaat, tamamlama kredisi ve ziraat kredi hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ