DenizBank Kredi Kartınıza Taksitli Nakit

Günlük olarak kimi zaman nakit sıkıntıları ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu noktada çevremizden nakit para istemek oldukça zor bir durumken bankalara başvurmak daha akıllıca bir seçim olarak karşımıza çıkar. Ancak nakit ihtiyacında ilk olarak bankaların sunduğu kredi imkanı akıllara gelmektedir. Ancak bu noktada kredi notu, belirli başvuru şartları, maaş bordrosu derken ne yazık ki nakit ihtiyacı için yeterli zaman bulunamaz ve bazı dönemlerde kişiye kredi imkanı sunulamaz.

Tam olarak bu noktada beklemeden, kredi sonucu için oradan oraya gerek kalmadan Denizbank kredi kartına taksitli nakit avansı sunmaktadır. Deniz avans olarak adlandırılan bu sistem aslına bakılırsa kredi kartı ile faiz uygulamasıyla nakit ihtiyaçlar için para çekme işlemi olarak adlandırılmaktadır. Ancak bu sistemden yararlanabilmek için kişilerin kredi kartı bulunması gerekmektedir. Kredi kartının yanı sıra bakiye dahilinde ayrı bir kalem ile nakit avans tutarı yer almaktadır. Bu noktada taksitli olarak nakit avans imkanı kişilere sunulmaktadır. Eğer ki herhangi bir kredi kartınız yok ise Denizbank’a başvurarak bir kredi kartı alabilir ve ardından tarafınıza açılan nakit avans limiti ile bir taksitli nakit avans kullanabilirsiniz. DenizBank kredi kartına taksitli nakit avans faiz oranına baktığımızda %2.02 lik bir faiz uygulanmaktadır.

Kartın yeterli bakiye de olması ve tarafınıza bir nakit avans limiti tanımlanması halinde kolaylıkla DenizBank’ tan taksitli nakit avansınızı kullanabilirsiniz. Taksitli nakit avansınızı kullandığınız an hesabınıza anında nakit avansınız geçmektedir. Ardından belirlediğiniz taksit tutarı şeklinde ödemelerinizi yaptıkça ödenen tutar kartınızın limitinden düşecek ve kartta bir kullanım alanı açılacaktır. Taksitli nakit avansın tutarı, taksiti ve bilgileri kartın ekstresine her ay yansıtılmaktadır. Ekstre bilgilerinde taksitli nakit avans hakkında her türlü bilgiye kolaylıkla ve açık biçimde ulaşabilirsiniz. Bu noktada deniz avansta kredilerin limiti en az 1500 TL ve en fazla 10.000 TL’dir. Bu noktada 4 ile 12 ay arasında vade imkanı sunulmaktadır. Denizbank avansın ödemelerinden örnek verecek olursak ortalama olarak 1500 TL’lik bir rakam çekildiğinde 9 ay vadede aylık olarak 187 TL ödeme yapılabilmektedir.

Denizbank’ın sunduğu taksitli nakit avansını kullanmak için birçok kanaldan işlem yapabilirsiniz. Açık deniz internet bankacılığını kullanarak taksitli nakit avansınızı kolaylıkla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda eğer internet bankacılığını kullanmak istemiyor iseniz telefon üzerinden de işlem yapabilirsiniz. Telefondan PARA yazıp bir boşluk bırakın, ardından kredi kartınızın son 6 hanesini yazın sonrasında bir boşluk daha bırakarak ne kadar avans kullanmak istiyorsanız tutarı yazarak işlemi tamamlayabilir ve 3280 e mesaj gönderebilirsiniz. ( PARA 000000 1500 yazarak 3280’e gönder — örnektir–) bunun yanı sıra dilerseniz Denizbank şubesine giderek birebir taksitli nakit avans için başvuru yapabilirsiniz. Bununla birlikte 444 0 800 numarasını arayarak yetkili müşteri hizmetlerinde ki personelden konu ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir ve çağrı merkezi üzerinden de başvurunuzu gerçekleştirerek kullanım sağlayabilirsiniz.

 


Bir önceki yazımız olan Ziraat Katılım Bankası Çalışma Saatleri başlıklı makalemizde ziraat katılım bankası, ziraat katılım eft saatleri ve ziraat katılım iletişim hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ