Cumartesi Günü Bankalar Açık mı?

Bu yazımızda cumartesi bankalar açık mı sorusuna yanıt vereceğiz. Bildiğiniz gibi ülkemizde banka işlemlerini halledebilmek için çalıştığımız iş yerlerinden izin almak zor, bizim izinli olduğumuz günlerde ise bankalar da kapalı. İşte cumartesi günü açık olan bankalar.

Türkiye genelinde bankalar hafta içi 09:00 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Cumartesi günü ise bankalar kapalıdır. Ancak bazı AVM ve havaalanlarında cumartesi günü de hizmet verilmektedir.

Cumartesi günü şubelerde yapacağınız işlemler pazartesi günü gerçekleşecektir. Bu yüzden EFT yapmayı düşünüyorsanız, internet bankacılığı üzerinden yapmanızı tavsiye ederiz. Boşuna havaalanlarına kadar kendinizi yormayın.

Hafta Sonu Bankalar Açık mı?

Hafta sonu bankalar açık mı sorusu için yukarıda da belirttiğimiz üzere normalde ülkemizde bankalar yalnızca hafta içi hizmet vermektedir. Ancak bazı havaalanları ve AVM’lerde hafta sonu hizmet veren şubelerde mevcut. Bu şubelerde yapacağınız işlemlerden bir çoğu yine pazartesi günü işleme geçecektir. Çünkü tüm bankacılık sistemi hafta sonu kısmen kapalıdır.

Faydalı: Banka Çalışma Saatleri

Cumartesi Günü Açık Banka Şubeleri

Cumartesi günü bankacılık işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekiyorsa en yakın Havaalanı yada bankacılık hizmeti veren bir AVM’ye gidebilirsiniz. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi, bankanızdan farklı bir bankaya yapacağınız işlemler pazartesi günü gerçekleşecektir.

Hafta Sonu Açık Bankalar

Havaalanlarında ve AVM’ler de hizmet veren bankalar genelde Türkiye’den en çok tercih edilen, müşterisi en çok olan bankalardır. İşte hafta sonu açık bankalar;

  • İş Bankası
  • Ziraat Bankası
  • Garanti Bankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • Akbank
  • Halkbank

Bu bankaların havaalanı şubelerine veya AVM şubelerine gidip cumartesi günü işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ne yazık ki ülkemizde hafta içi iş yerinden izin alarak işlem yapmak büyük eziyet. Bizim izinli olduğumuz günler tüm kurumlar kapalı ve hiç bir işimizi düzgün şekilde halledemiyoruz. Bankacılık işlemleri için izin alamayanlara önerimiz ise internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı ile 7 gün 24 saat tüm işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Artık banka şubelerine gitmenin çok bir anlamı yok. Bu siteye gelip, bu yazıyı okuyacak kadar internetle haşır neşirseniz internet bankacılığını da kolaylıkla yapabilirsiniz.

Cumartesi günü bankalar açık mı konusu ile ilgili sorularınızı yorum bölümüne yazabilirsiniz. 

 


Bir önceki yazımız olan Ugi Nedir? başlıklı makalemizde garanti ugi, ugi garanti reklamı ve ugi kumbara hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ