BTC Bitcoin Nedir?

2008 yılında bir şahıs tarafından herhangi bir devletin resmi kuruluşu ile ya da merkez bankası ile ilişiği olmadan dijital para birimine Bitcoin adı verilmektedir. BTC Bitcoin Nedir? Sorusu son dönemde çok fazla karşılaşılan sorular arasında yer almaktadır. Bitcoin ülkelerin para birimleriyle alınıp satılmaktadır. Herhangi bir üçüncü parti hizmetine ya da aracı kuruma gerek kalmadan Bitcoin alım ya da satımı yapılmaktadır. Bu dijital para birimi, küresel piyasalarda Dolar ya da euro için alternatif olarak görülmektedir. Bitcoin kısaltması ise BTC olarak yapılmıştır. Pek çok kişi tarafından Bitcoin kağıt paranın alternatifi olarak da görülmektedir. Günümüzde kağıt paranın tedavülden kalkarak herkesin dijital paraya geçiş yapacağını söyleyen kişi sayısı oldukça fazladır. Fakat bu durum için daha bir hayli zaman gerekmektedir. Bu şekilde bir yorum için şu an daha çok erken bir yargı görünmektedir. Bunun yanı sıra Bitcoin için sadece bir balon benzetmesi yapan pek çok kişi de bulunmaktadır.

Bitcoin ile ilgili ne yorum yapılırsa yapılsın Bitcoin günümüzün ciddiye alınması gereken bir para birimi olmaktadır.Bu bakımdan pek çok kişi BTC Bitcoin nedir? Sorusunu sormaktadır. Hali hazırda dünyanın pek çok yerinde bireysel olarak kullanılan Bitcoin artık resmi olarak devletler nezdinde de kabul gören bir para birimi olmaya başlamıştır. Pek çok ülke tarafından kabul edilen Bitcoin bazı ülkeler tarafından kabul talebi dahi görmektedir. Bitcoin üretim işine ise genel anlamda madencilik denmektedir. Fakat burada Bitcoin çıkarmak yani Bitcoin çoğaltarak para kazanmak bu madenciliğin tek amacı değildir. Bu işlem madencilik hesaplama yetkisini kullanarak işlemi gerçekleştirme, sistem ağını koruma ve sistemdeki her kullanıcıyı programa dahil etmek olarak da görülebilir. Aslında Bitcoin sisteminin sağlıklı şekilde belli bir maddi menfaat karşılığında yürütülmesine madencilik denmektedir. Madencilik konusunda bireysel hareket etmek isteyenlerin iki konuda bilgi sahibi olmanız hatta uzmanlaşmış olmanız gerekmektedir. İlk olarak bilgisayar kullanımı konusunda gerekli bilgi sahibi olanların yanı sıra madencilik için ikinci olarak Bitcoin hakkında da geniş bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

BTC Bitcoin nedir? Sorusu için bilgisayar büyük öneme sahiptir. Bitcoin madenciliği bilgisayarınıza ait donanımlar ile yapılmaktadır. Bilgisayar ekran kartı ne kadar kuvvetli olursa Bitcoin madenciliği için performansı konusunda performansınız da o kadar yüksek olmaktadır. Ayrıca sadece Bitcoin madenciliği için özel olarak tasarlanmış sistemler de bulunmaktadır ve bu sistemler satılmaktadır. Bunun yanı sıra sistemi kiralamak da mümkün olmaktadır. Bitcoin konusunda acemi olanların bu konu ile ilgili bireysel olarak emek harcamalarına gerek yoktur. Bitcoin havuzuna dahil olarak konu ile ilgili kolay bir şekilde sisteme dahil olmanız ve sistemi bilgisayar sistemi birleşimi ile daha güçlü bir şekilde devam ettirmeniz sağlanmaktadır.


Bir önceki yazımız olan Denizbank Twitter Kredisi başlıklı makalemizde denizbank twitter kredisi ve twitter kredi hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ