Borç Transferi Yapan Bankalar

Son yıllarda kredi kartı kullanıcı sayısının ve kredi kartı sayısının artması yine konut kredisi, taşıt kredisi ve bireysel ihtiyaç kredisi gibi kredi alanların sayısı ülkemizde epeyce artmaktadır. Her ne kadar yapılan araştırmalarda borcumuza sadık bir millet olduğumuz gözükse de; borcunu ödeyemeyen vatandaşlarımız da bulunmaktadır. Borç yönetimi konusunda zayıf ve lüks düşkünlüğü olan kişilerin bahsettiğimiz borç batağına saplanmaları da muhtemeldir. Bir o bankadan kredi, bir diğer bankadan kredi kartı, ondan ona para çekip yatırma, vs. derken borçlar artık altından kalkılmaz hale gelmektedir. Ancak bu konuda ciddi olarak borçlarını tek bir bankada toplayıp uygun koşullarda ödemek isteyenler için bankalar tarafından borç transferi adı altında imkanlar da sunulmuştur. Bu yazımızda sizlere borç kapatma kredisi ve borç transfer kredisi veren bankalar üzerine kısaca bilgi paylaşımında buluşmaya çalışacağız.

Bahsettiğimiz derecede borç batağına saplanan kişiler; artık bir noktadan sonra kaç bankaya ne kadar borcu var son ödeme tarihleri neler gibi konuları takip etmeyi bırakır ve bir vurdumduymazlık hissi ile hareket etmeye başlarlar. Ancak bu borç bizim borcumuzdur öyle veya böyle ödenecektir. Bunun için ilk önce borçlu olduğumuz bankalardan herhangi birisi ile masaya oturarak; borçlarınızı kapatmak istediğinizi ve borçları tek bir çatı altında toplamak istediğinizi söylemeniz ve samimi olmanız halinde banka size borç transferi kredisi adı altında bir kredi muhtemelen verecektir.

Garanti Bankası Borç Transferi

Finansbank Borç Transferi

Denizbank Borç Transferi

TEB Borç Transferi

Akbank Borç Transferi

İş Bankası Borç Transferi

Albaraka Türk Borç Transferi

Ziraat Bankası Borç Transferi

Ancak şunu bilin ki; borç transferi yapan bankalar size verdiği paranın takibini sonuna kadar yapacaktır. Kaldı ki; size elden bile muhtemelen para vermeyecek, borçlu olduğunuz bankaların borçlarının kapatılmasına ilişkin alacaklı bankalar ile yazışmalar yapacak ve bu borçların kapatılmasını sağlayacaktır. Bu süre zarfında ise sizin parayı kullanmamanız için paraya da bloke koyacaktır.

Son olarak sizlere borç transferi kredisi veren bankaları kısaca saymaya çalışalım; Şekerbank, Finansbank, Vakıfbank, Odeabank, Akbank, Ziraat Bankası, Denizbank, HSBC, ING Bank ve İş Bankası ‘dır. Borç transferi veren bankaların bu kredi için belirlemiş oldukları faiz oranları genel olarak bireysel ihtiyaç kredilerinin faiz oranları ile birbirine çok yakın seyretmektedir. Yukarıda saymış olduğumuz borç transferi kredisi veren bankaların web sitelerini ziyaret ederek ayrıntılı bir şekilde hesaplamalar yapabilirsiniz.


Bir önceki yazımız olan Ziraat Bankası SMS ile Hesap Bakiyesi Öğrenme başlıklı makalemizde bakiye öğrenme, bakiye sorgulama ve ziraat bankası hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ