BKM Express Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kredi kartı artık hepimizin kullandığı bir araç haline gelmiş, bunun sonrasında da bankalar tarafından kredi kartı kullanımı üzerine bir çok kampanyalar, fırsatlar tüketicilerin istifadesine sunulmuştur. Yine bankalar bazı iş yerleri ile anlaşarak, tüketicilere alışverişlerini daha cazip hale getirmeye çalışmaktadır. Bankaların bireysel anlamda anlaşmalarının yanı sıra ayrıca bazı bankalar bir araya gelerek daha fazla iş yeri ile de anlaşma yapabilmektedir. Bu bir araya gelmelere örnek olarak Bankalar Arası Kart Merkezi dediğimiz platformu gösterebiliriz. Kısa adı BKM olan bu platform ile ilgili olarak bu yazımızda sizleri kısaca bilgilendirmeye çalışarak, BKM Express Nedir? Nasıl Kullanılır? kısaca sizlere anlatmaya çalışacağız.

BKM Express Nedir?

Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Denizbank, Garanti Bankası, Halkbank, HSBC, ING Bank, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Odeabank, QNB Finansbank, Şekerbank, TEB (Türk Ekonomi Bankası), Türkiye Finans Katılım Bankası, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve T.C. Ziraat Bankası ‘nın bir araya gelmesi suretiyle oluşturduğu bir platformdur. BKM tarafından çeşitli markalarla anlaşmalar yapılmakta, böylelikle BKM ile alışverişler daha cazip hale gelmektedir. Kısacası topluluğun gücü kullanılmakta, bu bankaların müşterilerinin, anlaşmalı iş yerlerinden BKM üzerinden daha cazip alışveriş yapmalarını sağlamaktır.

Üye Olmak Gerekiyor

BKM Express kullanabilmek için öncelikle üye olmak gerektiğini hatırlatalım. Üyelik için öncelikle BKM Express ‘in resmi internet sitesi olan www.bkmexpress.com.tr adresine giriş yapıyoruz. Burada hemen sağ üst bölümde yer alan ÜYE OL butonuna tıklıyoruz. Buradan sonra karşımıza çıkan ekrandan; E Posta, şifre, kredi kartı numaramız, güvenlik kodu (arkada yer alan kodun son 3 hanesi yani CVC numarası, uyruğunuz, TC kimlik numaranızı yazıp, sonrasında şartları kabul ettiğinize ilişkin kutulara da tıkladıktan sonra ÜYE OL butonuna tıklayarak üyeliğimizi tamamlamış oluyoruz. Bu arada kredi kartınızı yazarken; tüm kart numaranızı değil sadece ilk altı ve son dört hanesini yazmanız istenecek ve bu yeterli olacaktır.

Ne Gibi Artısı Var?

BKM Express ‘in anlaşma yaptığı iş yerlerinden daha ucuza alışveriş yapılabilmekte ya da dönemsel kampanyalar ile çeşitli indirim, puan hediyesi, vs. Gibi avantajları olabilmektedir. Bu kampanyalar da güncel olarak web sitesinden yayınlanmakta, bunun yanı sıra yeni bir kampanya olması halinde e posta yoluyla sizlere bu bildirilmektedir.

Şu An Bulunan Kampanyalar

BKM Express ‘in şu anki mevcut kampanyalarına baktığımızda; Kamil Koç ‘tan Ramazan ayına özel 10 TL indirimli bilet, yine Ramazan ayına özel BiTaksi ‘de taksimetre açılışı hediyesi, Clinique ‘de yüzde 30 indirim, Estee Lauder ‘da yüzde 30 indirim, Migros ‘ta 10 money hediye, Gibin ‘de 60 TL ya da üzerindeki alışverişlerde 10 TL indirim, D&R ‘da 75 TL ‘lik ya da daha fazla yaptığınız alıuşverişlerde 15 TL indirim, Temizlikyolda.com ‘da ev temizliği sadece 50 TL, Garajyeri.com ‘dan kiralayacağınız araçlarda indirim, Ceptetamir, Lezzetli Hediye, E Bebek, Kalemlik.com, Happy Center, vs. Gibi daha bir çok kampanya bulunmaktadır.


Bir önceki yazımız olan CEPTETEB Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde CEPTETEB, CEPTETEB kredi kartı ve kredi kartı başvurusu hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ