Banka Maaş Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Bu yazımızda, yeni işe girenler yada maaş hesabı değişenlerin “banka maaş kartım gelmedi ne yapmalıyım?” sorusuna cevap bulacağız.

Maaş Kartım Ne Zaman Gelir?

Yeni yasa ile birlikte belirli sayıyı aşan işletmelere, çalışanların maaşlarını bankaya yatırma zorunluluğu geldi. Yaygınlaşan maaş kartı, beraberinde ufak sorunları da getirdi. Belirtilen günde maaş kartı eline ulaşmayan kişiler, yanlış adrese gönderilen maaş kartları, evde kimsenin olmadığı saatlerde gelen kuryeler ve geri gönderilen maaş kartları.

Şimdi maaş kartınız gelmediğinde izleyeceğiniz yolu tarif edelim.

  • Normal şartlarda bankalar 10 gün içerisinde kurye ile kartınızı size ulaştırmış olur, bu süre içinde kartınız gelmedi ise müşteri hizmetlerini arayın.
  • Maaş kartı sözleşmesinde özel bir madde bulunuyorsa, kart sadece size teslim edilir. Ailenizden biri yada iş arkadaşlarınız teslim alamaz. Evinize gelip gelmediğini ise müşteri hizmetlerinden öğrenebilirsiniz.
  • Müşteri hizmetlerinden kartınızın nerede olduğunu öğrenin. Geri mi gönderilmiş yoksa henüz ulaşmamış mı. Eğer maaş kartı geri gönderildiyse, tekrar size ulaşması zaman alacak unutmayın.
  • Kartınızı kullanamadığınız durumlarda banka içinden kimliğinizle paranızı çekebilirsiniz.

Maaş Kartım Gelmedi Ne Yapmalıyım?

Maaş kartınız gelmedi ise kaygılanmanız gereken bir durum yok. Müşteri hizmetlerini arayarak kartın elinize hala ulaşmadığını, süreci hızlandırmalarını isteyebilirsiniz.  Müşteri hizmetlerinden yetkili size kart kurye bilgilerini takip edebileceğiniz bir kod numarası verecektir. Bu kod numarası ile maaş kartınızın nerede olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Maaş Kartı Kaybolursa?

Maaş kartınız sevkiyat aşamasında iken kaybolursa, banka tarafından hemen bloke koyulur. Siz kartı henüz teslim almadığınız için telaş yapmanız gereken bir durum yok.

Kurye size kartı teslim edip imzanızı alıncaya kadar kadar kart üzerinde bir sorumluluğunuz bulunmuyor.

Maaş kartınız siz teslim aldıktan sonra kaybolursa derhal müşteri hizmetlerini arayarak kartınızı bloke ettirmeniz gerekiyor. Normal şartlarda müşteri hizmetlerine bağlanmak zordur fakat kayıp çalıntı bölümü bu şekilde değil, kayıp çalıntı hattını tuşladığınız anda direk karşınızda bir muhatap bulursunuz.

Maaş kartı hakkında sorularınız için yorum bölümünü kullanınız. Yazı editörünce dönüş yapılacaktır. 

 


Bir önceki yazımız olan İban Numarası Kaç Haneden Oluşur? başlıklı makalemizde IBAN, iban kaç haneli ve IBAN nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


1 YORUM

YORUM YAZ