Anadolubank EFT Saatleri

Farklı bankalara yaptığınız para transferlerine EFT (Elektronik Fon Transferi) denir. EFT işlemleri belirli saatler içinde yapılabilmektedir. Bu yazıda Anadolubank EFT saatleri hakkında bilgi vereceğiz.


Anadolubank EFT saati başlangıcı: 08:00 – Anadolubank EFT saati bitişi: 17:00


Swift Kodu :ANDLTRIS – EFT Kodu :0135


 

Yukarıda belirttiğimiz saatler içinde hafta içi, EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu saatler dışında yapılan EFT işlemleri bir sonraki günün EFT saati başlangıcında işleme konur. EFT işlemlerini dilediğiniz gün ve saatte başlatabilirsiniz ancak, Anadolubank hesabına EFT saati başlangıcında ulaşacaktır.

Anadolubank EFT Saati Kaça Kadar?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, farklı bankalardan Anadolubank hesabına veya Anadolubank hesabınızdan farklı banka hesaplarına yapacağınız para transfer işlemleri saat 17:00’ye kadar gerçekleşir. Bu saatten sonra yapılacak işlemler bir sonraki mesai gününe kalır.

Anadolubank EFT Saati Kaçta Başlıyor?

Anadolubank’a para transferi yapacağınız zaman, EFT başlangıç saatinden itibarek EFT gönderiminiz işleme konur. Anadolubank’ın EFT başlangıç saati ise 08:00’dir. Bu saatten önce para transferi yaptıysanız, EFT saatini beklemek durumundasınız.

EFT işlemleri farklı bankalar arası para transferidir. Örneğin Akbank hesabından Anadolubank hesabına para göndermek isterseniz, bu EFT işlemine girer ve belirli saatler içinde mümkündür.

Anadolubank EFT Ücretleri

Aşağıdaki tablodan Anadolubank EFT ücretlerini öğrenebilirsiniz. EFT ücretleri gönderim yapacağınız tutara göre değişiklik gösterecektir.

Anadolubank EFT Ücretleri
Anadolubank EFT Ücretleri

Tüm bankaların EFT saatlerini merak ediyorsanız EFT saatleri isimli makalemize göz atabilirsiniz.

Aynı bankanın farklı şubeleri arasında para transferleri ise havaledir. Havale işlemleri günün her saati, haftanın her günü anında gerçekleşir. Ücretleri ise EFT ücretlerinden daha makuldür hatta bir çok banka bu işlem için bir ücret talep etmez.

EFT işlemlerini ücretsiz gerçekleştirmek istiyorsanız, masrafsız bankacılık hizmeti sunan bankalara göz atmanızı öneririz. Örnek olarak, En para, CepteTEB’i gösterebiliriz.

Müşterine finansal işlemlerinde farklı alanlarda birçok avantaj sağlamaktadır. Finansal işlemler arasında kişilerin ödemelerinde ve para transferlerinde en çok tercih ettikleri finansal işlem olan EFT işlemleri içinde müşterilerine olanak sağlayan banka müşteri memnuniyeti için kullanıcılarına EFT para transfer işlemleri için geniş EFT saati aralıkları sunmaktadır.

Anadolubank EFT saatleri müşterilerin EFT saatleri kaça kadar sorularına en uygun çözümü üretmek adına işlem başlangıç ve bitiş sürelerini oldukça geniş bir zamana yaymıştır. Kişilerin işlemlerini yapabilmeleri için mümkün olduğunca kolaylık sağlamayı amaçlayan banka EFT saatlerini son yaptığı düzenleme ile uzatmıştır.

EFT saati kaça kadar? Anadolubank EFT açılış saatleri bazı bankalara göre daha erken başlamaktadır. Banka müşterileri için para transferi işlemleri açılış saati hafta içleri sabah 08:00 olarak belirtilirken bu işlemlerin bitiş saati yine hafta içleri akşam 17:00 olarak belirtilmiştir. Ayrıca banka üzerinden EFT saatleri içerisinde gerçekleştirilen işlemler çok kısa süre içinde sonuçlanmaktadır. Banka üzerinden gerçekleştirilen para transferi işlemleri genellikle 5 dakika ile 10 dakika arasında ilgili hesaba ulaşmaktadır. Ancak bankalarda yaşanan bazı yoğunluklar nedeni ile EFT işlemlerinin sonuçlanması bazen daha uzun süreleri kapsayabilmektedir. Ancak gecikmeler yaşansa da işleminiz en yakın zamanda sonuçlandırılmaktadır.

1997 yılında Özelleştirme idaresi tarafından Habaş Gruba satılmasının ardından üç şubesi ile faaliyetlerine başlayan Anadolubank hızla gelişme göstererek büyümesini sağlamıştır. Anadolubank küçük ve orta ölçekli olarak tanımlanan işletmelere kısa ve orta vadeli sermaye ve ticaret finansmanı için kredi ürünleri sunmaktadır. Bunun yanı sıra bireysel müşterilerine de birçok alanda finansal destek hizmeti veren banka bireysel alanda mevduat ve kredi ürünleri ile de hizmet sunmaktadır. Banka kısa sürede büyük gelişme göstermiştir.


Bir önceki yazımız olan Albaraka Türk EFT Saatleri başlıklı makalemizde albaraka eft kaça kadar, albaraka eft kodu ve albaraka eft ücretleri hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ