Aktifbank Passolig ile Kredi Başvurusu

Aktifbank, son dönemlerde piyasada yoğun ilgi gören N Kolay Kredi paketi ile tanınmaya başlamıştır. Sadece internet üzerinden birkaç adımlık form doldurulduktan sonra kişilere ihtiyaç kredisi hizmeti veren banka, aynı zamanda belgesiz bir şekilde bu hizmeti sunmaktadır. Hem geliştirdiği kredi paketi ile hem de PTT ile yaptığı projeler ile dikkat çeken banka, şimdi de Passolig üyelerine özel bir kredi paketi hazırlamış durumdadır. Passolig kredi başvurusu için, Aktifbank tarafından 30 bin TL’ye kadar hizmet sunulmaktadır. İhtiyaç kredisi paketi olarak sunulan bu kredide, vade olarak en fazla 48 aylık hizmetten faydalanılabilmektedir.

Aktifbank’ın Passolig kullanıcılarına özel olarak geliştirdiği kredi paketinden faydalanmak için iki farklı yönteme başvurabilirsiniz. Bunlardan ilki, Aktifbank’ın tanınmasını sağlayan N Kolay Kredi paketi için oluşturulmuş internet sitesidir. Burada yapacağınız başvurularda, Passolig kullanıcısı olduğunuza dair olan kısmı başvuru formunda işaretleyerek anında başvurunuzu yapabilirsiniz. N Kolay Kredi paketinden faydalanarak yapacağınız bu başvuru işleminde, sizden herhangi bir gelir belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi ya da ikametgah bilgilerinize yönelik düzenlenecek belgeler talep edilmemektedir. Şubeye gitme zorunluluğu dahi olmayan kredinizi varsa Aktifbank hesabınızdan yoksa da kimliğiniz ile birlikte PTT şubelerinden teslim alabilirsiniz.

Passolig kredi başvurusu için kullanacağınız diğer bir yöntem ise, Passolig’in resmi internet sitesidir. Geliştirilen bu kredi paketi özel bir kampanya dahilinde sunulduğundan dolayı, Passolig’in internet sitesine giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkacak olan Bayramınız Yarıda Kesilmesin kampanyasına dair bir ifade göreceksiniz. Buraya giriş yaptıktan sonra birkaç dakika sonra kredi başvurunuzu tamamlayacaksınız.

Passolig Kredi Başvurusu Şartları

Passolig kredi başvurusu yapacak olan kullanıcılar, 1000 TL’den 30 bin TL’ye kadar diledikleri tutarda başvuru yapabilecektir. Kredi başvuru formu doldurulurken, istediğiniz miktarı ve sizden istenen diğer bilgileri tuşladıktan sonra anında başvurunuz bankaya iletilecektir. Aktifbank’ın N Kolay Kredi hizmetinde, hiçbir şekilde kredi notunuzun önemi yoktur. Çünkü, bankanın geliştirdiği bu kredi paketi, kara listede olmayan ama kredi notu düşük olan bireylerin ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmıştır. Bundan dolayı kredi notunuz düşük olsa bile başvuru yapmaktan çekinmemelisiniz.

Kredi başvurunuzu bankaya iletmenizin ardından, kısa bir süre sonra bankadan başvuru sonucunuz hakkında bir ileti alacaksınız. Cep telefonunuza gelecek olan kısa mesajda, başvurunuzun onaylandığı hakkında bilgilere ulaşabilir ya da kredinizin neden reddedildiğine dair bir mesaj alabilirsiniz. Bankada onaylanan bir krediniz olduğunda, size özel bir internet bankacılığı kullanıcı adı ve şifresi belirlenecektir. Eğer isterseniz onaylanan kredinizi internet bankacılığı hesabınızdan farklı bir hesaba gönderebilirsiniz. Bulunduğunuz şehirde Aktifbank şubesi varsa doğrudan buraya başvuru yapabilir ya da kimliğiniz yardımıyla PTT noktalarından onaylanan kredinizi eksiksiz olarak teslim alabilirsiniz.

Passolig Kredi Başvurusu Hesaplama

Passolig kredi başvurusu yapacak kişiler için farklı miktarlar göz önünde bulundurarak yaptığımız hesaplamamız aşağıdaki gibidir.

  • 10 bin TL değerinde bir kredi kullanmak istediğinizde %2,29’luk faiz oranından faydalanacaksınız. 12 aylık vade süresi için aylık 989 TL ödeme yaparak bu krediye sahip olabilirsiniz.
  • 10 bin TL’lik kredi başvurunuzu 24 ay gibi uzun bir sürede ödemek isterseniz, bankanın burada sunacağı faiz oranı %2,29 olacaktır. 24 aylık kredi paketi için ayda 574 TL ödeme yaparak krediyi teslim alabileceksiniz.

Passolig kullanıcılarının yapacakları bu başvurularda, 12 aylık vade seçeneğinde 1918 TL, 24 aylık vade seçeneğinde ise 3826 TL faiz ödenmiş olacaktır. Belgesiz ve şubeye gitme şartı olmadan alınacak olan bu hizmette, geri ödemeler aynı şekilde PTT merkezlerinden ya da Aktifbank şubelerinden yapılabilmektedir.


Bir önceki yazımız olan Eminevim Sistemi Nedir? Nasıl Ev Satıyorlar? başlıklı makalemizde Eminevim ve eminevim nedir hakkında bilgiler verilmektedir.


YORUM YAZ